Czarni przegrali z Transferem na koniec fazy zasadniczej

Cerrad Czarni Radom zakończyli fazę zasadniczą porażką we własnej hali z Transferem Bygdoszcz. Podopieczni trenera Roberta Prygla wygrali zaledwie jednego seta.

Pomeczowe wypowiedzi - TUTAJ

Niedzielny (22 lutego) pojedynek nie miał już żadnego znaczenia dla układu ligowej tabeli po fazie zasadniczej. Oba zespoły już wcześniej poznały rywali, z którymi zmierzą się w pierwszej rundzie play-off już w środę (25 lutego).

Spotkanie to miało, można powiedzieć, charakter szkoleniowy. Żadna z drużyn nie chciała się za bardzo forsować przed czekającymi ich najbliższymi meczami. Szansę gry zarówno po jednej jak i po drugiej stronie dostali zawodnicy, którzy dotychczas pojawiali się na parkiecie rzadziej.

W partii otwarcia właściwie od samego początku to radomianie mieli inicjatywę i szybko osiągnęli przewagę. Po asie serwisowym Lucasa Kampy było 9:5, a kilka minut później ta przewaga jeszcze wzrosła (15:8). W końcówce gospodarze wykorzystali przewagę i wygrali do 17.

Trener Robert Prygiel po pierwszej partii zdecydował się na wprowadzenie dwóch zmienników - Michała Kędzierskiego i Michała Ostrowskiego, którzy zastąpili Lucasa Kampę i Daniela Plińskiego. Początek tego seta to jeszcze przewaga radomian, którzy po ataku Bartłomieja Bołądzia prowadzili 6:3. Potem jednak inicjatywę zaczęli przejmować goście, którzy po asie serwisowym Stevena Marshalla wygrali drugą odsłonę i doprowadzili do remisu.

"Wojskowi" nie mogli odzyskać swojego rytmu gry z pierwszej partii. W trzecim secie podopieczni trenera Roberta Prygla co prawda prowadzili nawet 16:12, ale nie potrafili dowieźć tej przewagi do końca i przegrali w końcówce. W kolejnej odsłonie to rywale mieli minimalną przewagę, a gospodarze gonili wynik. Ta sztuka im się jednak ostatecznie nie udała i przegrali mecz 1:3.

W pierwszej rundzie fazy play-off Cerrad Czarni Radom zagrają z wicemistrzem Polski, Asseco Resovią Rzeszów. Pierwszy mecz w hali Miejskiego Osrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu już w najbliższą środę (25 lutego).

Cerrad Czarni Radom 1:3 Transfer Bydgoszcz (25:17, 22:25, 23:25, 21:25)
Cerrad Czarni: Bołądź, Pliński, Żaliński, Wachnik, Kampa, Ratajczak, Kowalski (L) oraz Ostrowski, Kędzierski, Grobelny
Transfer: Nowakowski, Marshall, Duff, Wiese, Murek, Wolański, Bonisławski (L) oraz Gunia, Nally