Czarni nie dali szans Indykpolowi!

Cerrad Czarni Radom w poniedziałkowym (9 lutego) meczu z Indykpolem AZS Olsztyn byli zespołem niezaprzeczalnie lepszym i zasłużenie triumfowali w hali Urania bez straty seta!

Pojedynek rozpoczął się od bloku Dirka Westphala na Pawle Adamajtisie. Do stanu 5:5 trwała walka punkt za punkt. Potem radomianie odjechali z wynikiem dzięki trzem skutecznym atakom Wojciecha Żalińskiego i błędzie Piotra Haina (5:9). Czarni przejęli inicjatywę i kontrolowali boiskowe wydarzenia. W ataku dobrze sobie radził Dirk Westphal, a olsztynianie nie mieli pomysłu jak przeciwstawić się przyjezdnym. Piłkę setową dał radomianom Daniel Pliński. Olsztynianie obronili się po ataku Haina, ale chwilę później Żaliński zakończył partię otwarcia.

Podopieczni trenera Roberta Prygla kontynuowali dobrą grę od początku drugiego seta. Po ataku Żalińskiego z drugiej linii było 3:6. Chwilę później goście postawili skuteczny blok na Adamajtisie (4:7). Czarni dobrze prezentowali się na siatce, dzięki wyblokom mogli wyprowadzać skuteczne kontrataki. Dodatkowo olsztynianie popełniali wiele błędów własnych. Po jednym z nich, a konkretnie zepsutej zagrywce Adamajtisa było 9:14. Czarni nie oddali inicjatywy rywalom i po ataku Mikko Oivanena prowadzili pięcioma punktami (16:21), a seta ponownie zakończył Żaliński.

Olsztynianie na początku trzeciej odsłony podjęli jeszcze rękawice. Prowadzili najpierw 2:0 a potem 4:2. Ten stan był jednak nie trwał długo. Radomianie szybko objęli prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej prowadzili pięcioma punktami (11:16). Przyjezdni byli tego dnia nie do zatrzymania, a gospodarze odpowiadali jedynie pojedynczymi pozytywnymi akcjami. W końcówce ekipa prowadzona przez trenera Roberta Prygla potwierdziła dominację i po skutecznym bloku siatkarze z Radomia unieśli ręce w geście triumfu.

Cerrad Czarni umocnili się na ósmej pozycji w tabeli i na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej mają sześć punktów przewagi nad dziewiątą AZS Politechniką Warszawską, z którą zmierzą się już w najbliższy piątek o godz. 17:00 w hali MOSiR w Radomiu.