Cuprum pokonany po raz trzeci! Czarni w wielkim finale I ligi!

Po trzecim spotkaniu, w Lubinie, kiedy to siatkarze Czarnych Radom zostali rozbici przez Cuprum, kolejnego dnia podopieczni Wojciecha Stępnia udowodnili, że nie przyjechali do Lubina na wycieczkę. W czwartym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami „Wojskowi” zabrali siatkarzom Cuprum jakiekolwiek nadzieje na zwycięstwo oraz awans do wielkiego finału play-off I ligi zwyciężając 3:0!

Zapis relacji LIVE - TUTAJ!

Siatkarze Czarnych Radom odnieśli trzecie zwycięstwo nad zespołem Cuprum Lubin i to oni w maju rozpoczną decydującą walkę o zwycięstwo w siatkarskiej I ligi mężczyzn. fot. Adam Kurasiewicz

Czarni Radom podrażnieni porażką wcześniejszego dnia, w czwartkowy wieczór nie zamierzali oddawać żadnego punktu bez walki. W pierwszych akcjach premierowej odsłony gospodarze mieli ogromne problemy z wykończeniem swoich ataków. Zatrzymywany przez „radomską ścianę” Neroj, Grzechnik oraz Gutkowski byli Dykas oraz Żuk, a wynik po kilku minutach przedstawiał się niekorzystnie dla gospodarzy (2:7). Czarni Radom cały czas utrzymywali kilku punktową przewagę. Przy stanie (8:12), goście znów zaskoczyli podopiecznych Pawła Szabelskiego. Ponownie w bloku szalał Neroj, a kontry systematycznie wykańczał Wachnik i „Wojskowi” zbudowali ogromną przewagę (9:16). Trzeba przyznać, że zespół Wojciecha Stępnia ani na moment nie przypominał drużyny, która dzień wcześniej przegrała z Cuprum 3:0. Po każdej skutecznej akcji, Czarni jeszcze bardziej motywowali się do walki o kolejne punkty i trzeba przyznać, że mieliśmy tego wspaniały efekt. Ten set trwał niecałe 20 minut, a lider rundy zasadniczej rozbił gospodarzy w premierowej partii 15:25.

Druga partia ponownie lepiej rozpoczęła się dla Czarnych Radom. Po indywidualnym błędzie Oczko w rozegraniu oraz skutecznych atakach Wachnika i Prygla, radomianie wyszli na prowadzenie (1:3). Przy stanie (3:5) najpierw długą wymianę wygrali gospodarze, a w kolejnej akcji błąd przy odbiciu piłki górą popełnił Filipowicz i mieliśmy remis (5:5). Walka punkt za punkt toczyła się do wyniku (11:12), wówczas Wachnik skończył sytuacyjną piłkę na lewym skrzydle, a w kolejnej akcji skutecznie zamknął prostą w bloku Dykasowi. Jakby tego było mało, z szóstej strefy zatrzymany pojedynczym blokiem był Kordysz, który nie przebił się przez postawioną ścianę Gałązki (11:15). Chwilę później gospodarze nie radzili sobie w przyjęciu zagrywki Wachnika, a przechodzącą piłke skutecznie skończył Gutkowski (12:17).

Zapowiadał się zatem drugi wysoki wynik w tym meczu. Miejscowi kibice zamilkli i z niedowierzaniem spoglądali na grę swoich zawodników. Z kolei radomianie ani na moment nie zamierzali zwalniać tempa i dopingowani przez swoich fanów zmierzali do triumfu w drugim secie. W końcówce seta, kiedy gospodarze mieli problemy z przyjęciem zagrywki Gutkowskiego, a kontry skutecznie kończyli Wachnik i Prygiel, było wiadome, że ten set musi być wygrany przez radomski zespół (15:22). Cuprum zdołał w tym secie ugrać jeszcze trzy punkty, a drugą odsłonę skutecznym atakiem z pierwszej strefy zakończył Prygiel i do awansu Czarnym Radom brakowało już tylko jednego seta.

Trzeci set zaczął się jednak zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy przebudzili się po nokaucie z dwóch pierwszych partii. W ataku ponownie dawali o sobie znać Dykas oraz Buniak, z kolei kapitan zespołu Cuprum - Kordysz, dodatkowo mobilizował swoich kolegów do jeszcze większej walki. Siatkarze z Lubina prowadzili już (17:12), jednak nikt z radomskiego zespołu nie przyjmował do siebie myśli o rozgrywaniu czwartego seta. Wówczas Czarni rozpoczęli koncertową grę blokiem. Ani Kordysz, ani Dykas nie mogli znaleźć recepty na wyrastającą „radomską ścianę”. Od stanu (18:14), mówiąc siatkarskim żargonem na zagrywce „odpalił” Prygiel. Dzięki jego zagrywkom, Cuprum stracił osiem punktów w jednym ustawieniu.

Dodatkowo, skutecznymi blokami popisywali się Grzechnik oraz Neroj. Jakby tego było mało ważne kontry kończył popularny „Gutek”, a swoje trzy grosze dołożyła defensywa Czarnych, dzięki której Neroj skutecznie rozgrywał m.in. do Prygla i Wachnika, którzy tego dnia w ataku prezentowali bardzo wysoką skuteczność. Kiedy Czarni Radom prowadzili już (18:22) udowodnili wszystkim zgromadzonym w hali, że w siatkówce nie ma bezpiecznej przewagi. Gospodarze zdobyli jeszcze dwa punkty w tej partii, a awans do finału I ligi przypieczętował pewnym atakiem z lewego skrzydła Wachnik (20:25).

Czarni Radom w tym meczu przeważali nie tylko w ataku. W całym meczu „Wojskowi” skutecznie blokowali gospodarzy, aż 17 razy, co przy trzech blokach Cuprum wygląda na istny pogrom na siatce! Dzięki wygranej w czwartym meczu, Czarni przypieczętowali tym samym awans do wielkiego finału I ligi, gdzie prawdopodobnie spotkają się z zespołem BBTS-u Bielsko-Biała, który w konfrontacji z Pekpolem Ostrołęka prowadzi już 2:0.

Cuprum Lubin – Czarni Radom 3:0 (15:25, 18:25, 20:25)