Cerrad Czarni zakończyli sezon

Porażką Cerrad Czarni Radom zakończyli sezon 2015/2016. „Wojskowi” przegrali na wyjeździe z Cuprumem Lubin 2:3 i zajęli ostatecznie szóste miejsce w lidze.

Po bolesnej porażce w Radomiu podopieczni Roberta Prygla pojechali zakończyć sezon w Lubinie. „Wojskowi” zapowiadali walkę i słowa dotrzymali.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Wynik był na styku praktycznie do drugiej przerwy technicznej. Tuż po niej bezpieczną przewagę zdołali wypracować gospodarze, którzy odskoczyli na trzy punkty. Taka zaliczka okazała się kluczowa i pierwsza partia padła łupem Cuprumu. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. Tym razem na trzy punkty uciekli radomianie, którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:13. Później zawodnicy Roberta Prygla jeszcze powiększyli przewagę i ostatecznie wygrali tego seta 25:20.

Porażka w drugiej partii mocno zdenerwowała gospodarzy, którzy z werwą rozpoczęli kolejnego seta. Jednak ich energia nie przełożyła się na większą zdobycz punktową. Lubinianie za bardzo chcieli i popełniali przez to proste błędy techniczne. A spokojnie grający zespół z Radomia powoli punktował i zdołał wygrać kolejnego seta, tym razem 25:23.

W czwartej odsłonie pojedynku już zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze. Tuż po pierwszej przerwie technicznej Cuprum zdobył kilka punktów z rzędu i odskoczył na bezpieczną przewagę. Radomianie mimo ambitnej gry nie zdołali odrobić strat i przegrali tego seta  25:19. O losach spotkania zdecydował tie-break. W kluczowym secie lepiej zaprezentowali się gospodarze. Lubinianie stosunkowo łatwo odskoczyli do radomian i dosyć gładko wygrali tego seta 15:9.

Porażką w Lubinie Cerrad Czarni Radom zakończyli sezon 2015/2016. W tych rozgrywkach drużyna prowadzona przez Raula Lozano i Roberta Prygla zajęła ostatecznie szóste miejsce, czyli lokatę o trzy pozycję lepszą, niż przed rokiem.

Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:19, 15:9)

Cuprum Lubin: Łomacz, Taht, Możdżonek, Kaczmarek, Pupart, Bohme, Rusek (l) oraz Michalski, Malinowski, Włodarczyk, Romać

Cerrad Czarni Radom: Kampa, Żaliński, Zwiech, Bołądź, Szalpuk, Pliński, Kowalski (l) oraz Szczurek