Cerrad Czarni w końcu zwycięzcy!

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można przeczytać – TUTAJ.

Radomianie do pojedynku ze Szczecinem podchodzili po serii czterech porażek z rzędu. Natomiast zawodnicy Espadonu w tym sezonie na parkiecie jeszcze nie wygrali, choć mają na swoim koncie trzy punkty za pojedynek z PGE Skrą Bełchatów, jednak za ten mecz dostali walkowera.

Cerrad Czarni Radom byli faworytem tej potyczki i nie zawiedli. W dwóch pierwszych setach grali bardzo dobrze. Mocno serwowali i skutecznie kończyli ataki. To co cieszy, to fakt, że w końcu w ataku dobrze zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy, a nie tylko Bartłomiej Bołądź. Koncertowa gra radomian w połączeniu ze słabą postawą gości dała Czarnym łatwe zwycięstwa w dwóch pierwszych setach.

Po dziesięciominutowej przerwie gospodarza dalej grali dobrze. Radomianie w trzeciej partii prowadzili już 14:10, ale przy tym wyniku ich gra się kompletnie posypała. Szczecinianie przy zagrywce Marcina Wiki odrobili straty, a później wyszli na prowadzenie. Co prawda „Wojskowi” jeszcze dogonili Espadon i mieli nawet piłkę meczową, ale w kluczowych akcjach dwa razy zatrzymany został Wojciech Żaliński i to zawodnicy ze Szczecina wygrali tego seta 29:27.

Na szczęście w czwartej partii radomianie już nie zawiedli. Podopieczni Roberta Prygla dosyć szybko uzyskali wysoką przewagę i choć w końcówce goście starali się odrabiać straty to „Wojskowi” nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrali to spotkanie 3:1.

Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrany został Tomasz Fornal, ale to cały zespół zasłużył na słowa uznania. Co ciekawe aż pięciu radomskich zawodników zdobyło w tym meczu ponad 10 punktów. Najwięcej „oczek” wywalczył Wojciech Żaliński, bo aż 17. O jeden punkt mniej zdobył Bartłomiej Bołądź, a o dwa Tomasz Fornal. Natomiast 12 punktów wywalczył Emanuel Kohut, a 11 David Smith.

Po tym zwycięstwie Cerrad Czarni Radom z dorobkiem siedmiu punktów awansowali na 12. miejsce w tabeli PlusLigi. Kolejne spotkanie radomianie rozegrają w przyszły weekend, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.

Cerrad Czarni Radom – Espadon Szczecin 3:1 (25:20, 25:20, 27:29, 25:19)

Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Żaliński, Smith, Bołądź, Fornal, Kohut, Watten (l) oraz Wiese, Urbanowicz, Ziobrowski, Filipowicz (l)

Espadon Szczecin: Petković, Ruciak, Perłowski, Milushev, Wika, Zajder, Mihułka (l) oraz Kluth, Wołosz, Sladecek, Cedzyński

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.