Cerrad Czarni rozbili kolejnego rywala!

Cerrad Czarni Radom kapitalnie rozpoczęli sezon 2015/2016. W pięciu pierwszych spotkaniach "Wojskowi" wygrali aż cztery razy, a ulegli tylko na inaugurację ligi ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 2:3. Podopieczni Raula Lozano zgromadzili 13 punktów i po pięciu seriach gier zajmowali drugie miejsce w tabeli PlusLigi. Natomiast ich środowy rywal - MKS Będzin - w tym samym czasie uzbierał zaledwie cztery "oczka" i wygrał tylko jedno spotkanie z AZS-em Politechniką Warszawską.

Mecz pomiędzy MKS-em Będzin a Cerradem Czarnymi Radom rozgrywany był w hali sportowej w Sosnowcu, bowiem w Będzinie nie ma obiektu, który spełnia wymagania PlusLigi.

Radomianie bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek w Sosnowcu. Po kilku chwilach prowadzili już 4:0, gdyż gospodarze nie mogli sobie poradzić z zagrywką Lukasa Kampy. Niemiecki rozgrywający posyłał asa za asem czym doprowadził do rozpaczy będzińskich przyjmujących. Przewaga wypracowana na początku partii pozwoliła "Wojskowym" na spokojną grę. A radomianie grający na luzie są w tym sezonie niezwykle niebezpieczni. Podopieczni Raula Lozano z każdą minutą powiększali swoją przewagę i już na drugiej przerwie technicznej prowadzili różnicą sześciu punktów. Pierwszy set zakończył się efektownym atakiem Daniela Plińskiego. A na tablicy wyników ostatecznie wyświetlił się rezultat 25:18.

Zimny prysznic w pierwszym secie podziałał mobilizująco na gospodarzy, którzy zdecydowanie lepiej rozpoczęli drugą partię. Będzinianie prowadzili już 3:1 i 5:3, ale były to jedyne momenty z ich przewagą punktową. W pozostałej fazie seta zawsze z przodu byli już "Wojskowi". W tej partii podopieczni Raula Lozano zagrali bardzo dobrze blokiem. Radomianie aż sześć razy zatrzymywali bezradnych będzinian, a po dołożeniu skutecznego ataku i dobrej zagrywki przełożyło się to na wysokie zwycięstwo 25:17.

Trzeci set był najbardziej wyrównanym w całym spotkaniu. Gospodarze rozpoczęli od dobrych zagrywek, które pozwoliły im wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Przewaga Będzina utrzymywała się do drugiej przerwy technicznej, ale w kluczowych momentach lepsi okazali się "Wojskowi". Radomianie po kontrze Wojciecha Żalińskiego doprowadzili do remisu 19:19, a po chwili po błędach MKS-u objęli prowadzenie, które dotrzymali do samego końca. Trzeciego seta Cerrad wygrał 25:22, a całe spotkanie 3:0.

Po tym zwycięstwie Cerrad Czarni Radom z dorobkiem 16 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli PlusLigi. Przed radomianami jest tylko niepokonana ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Kolejne spotkanie "Wojskowi" rozegrają w poniedziałek (30 listopada) o godz. 18.00. Tego dnia w radomskiej hali MOSiR-u Czarni zmierzą się z Effectorem Kielce.

MKS Będzin - Cerrad Czarni Radom 0:3 (18:25, 17:25, 22:25)

MKS Będzin: Kamiński, Warda, Żuk, Peacock, Batchkala, Pawliński, Stysiał (l) oraz Peszko (l), Piotrowski, Lipiński, Laane, Gaca

Cerrad Czarni Radom: Kampa, Żaliński, Ostrowski, Bołądź, Szalpuk, Pliński, Majstorović (l) oraz La Cavera, Szczurek, Grobelny