Słaby mecz i porażka Broni z Grantem

Piłkarze Broni Radom przegrali drugi sparing w trakcie przygotowań do sezonu 2013/2014. W środowe popołudnie ulegli na własnym stadionie Granatowi Skarżysko-Kamienna 0:1. Bramka dla gości padła w ostatniej minucie.

Stadion przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu nie jest dla Broni szczęśliwy w okresie przygotowawczym. Na dwa rozgrywane tam mecze kontrolne, radomianie doznali dwóch porażek. W ubiegłą sobotę ulegli Lubliniance Lublin 0:1, a dzisiaj, tym samym wynikiem zakończyli spotkanie z Granatem Skarżysko-Kamienna.

Gospodarze nie zaprezentowali się w tym meczu najlepiej i po raz drugi z rzędu schodzili z boiska pokonani. W porównaniu do wygranych sparingów z Pilicą Białobrzegi czy Łysicą Bodzentyn, gra ekipy z Plant w środowe popołudnie wyglądała dość blado. Od pierwszych minut szansę dostał Tunezyjczyk Wajih Bouchniba, ale musiał on opuścić boisko już po 20 minutach gry, ponieważ doznał urazu. W 24 minucie szansę na zdobycie gola miał Jaiyesimi Noheem, który dostał podanie od Jakuba Chrzanowskiego. Nigeryjczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował golkiper Granatu. W 36 minucie radomianie przeprowadzili ładną akcję, z lewej strony w pole karne dogrywał Piotr Budziński, ale defensorzy ze Skarżyska-Kamiennej w ostatniej chwili wybili futbolówkę. Chwilę później z dystansu próbował Sałek, ale jego strzał zatrzymał bramkarz.

W drugiej połowie szansę gry dostali testowani zawodnicy. Lewy obrońca Piotr Ignasik, wychowanek Cracovii Kraków, oraz napastnik Piotr Sawicki ze Zwolenianki Zwoleń. Ten pierwszy zaprezentował się jednak bardzo słabo i już po kilkunastu minutach opuścił boisko. Sawicki zaś sprokurował rzut karny dla gości. Obaj w Broni nie zagrają. Wspomnianą jedenastkę wykonywaną przez Marcina Kołodziejczyka obronił Kevin McMullen, ale wobec dobitki tego zawodnika był bramkarz już bezradny i przyjezdni wygrali to spotkanie różnicą jednego gola.

- Po trzech sparingach dobrej gry, przyszły dwa słabsze mecze. Dzisiaj
środek pola nie funkcjonował dobrze, było za dużo przytrzymywania piłki i strat. Poniedziałkowym treningiem zakończyliśmy cykl zajęć siłowych i interwałowych. Myślę, że w lidze wrócimy do swojej dyspozycji, którą prezentowaliśmy na początku, kiedy byliśmy świeżsi - podsumował Tomasz Dziubiński, trener Broni.

W sobotę (3 sierpnia) o godz. 11 na stadionie przy Narutowicza 9 Broń rozegra ostatni sparing przed inauguracją zmagań w trzeciej lidze. Przeciwnikami radomian będą Orlęta Radzyń Podlaski.

Broń Radom - Granat Skarżysko Kamienna 0:1 (0:0)
Bramka: Kołodziejczyk 90'

Broń: Wnukowski - Rdzanek, Gorczyca, Skórnicki, Budziński, Sałek, Oshikoya, Noheem, Bouchniba, Marczak, Chrzanowski oraz McMullen - Wicik, Ignasik, Sawicki, Leśniewski, Wichucki