Remis Broni w pierwszym sparingu

W pierwszym sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej, piłkarze Broni Radom zremisowali na własnym boisku z Wierną Małogoszcz 4:4.

Mecz rozegrany został w ciężkich warunkach, na zaśnieżonym boisku, a wynik jest iście hokejowy. W spotkaniu nie zagrał Paweł Młodziński, który co prawda trenuje już z zespołem, ale jeszcze nie jest gotowy, do gry. Zabrakło także Roberta Kowalczyka, który podjął decyzję o przenosinach do Pilicy Białobrzegi.

Pierwsza połowa, to bardzo dobra dyspozycja podopiecznych trenera Konrada Główki. Broń prowadziła 2:0 już po niespełna dwudziestu minutach gry, a gole zdobywali Leśniewski oraz Bartosiak. W 29 minucie Wierna zdobyła bramkę kontaktową, Kajda przelobował Michałka. Do końca pierwszej połowy, wynik nie uległ już zmianie, choć gospodarze mogli prowadzić wyżej, bo mieli ku temu kilka okazji, jednak byli nieskuteczni.

Pięć minut po wznowieniu gry do siatki rywali trafił po raz drugi w tym meczu Bartosiak, który był jednym z wyróżniających się zawodników na boisku. Pojedynek miał dość rwany przebieg, kiedy przyjezdni nieco przycisnęli, młodzi zawodnicy z Radomia nieco się gubili. W 54 minucie na 3:2 trafił Słupierz. Kwadrans później na 4:2 podwyższył Chudziński, który strzałem obok bramkarza zakończył bardzo ładną akcję miejscowych. Chwilę później w poprzeczkę trafił Wojciech Gorczyca. Kto wie, może gdyby ten strzał wylądował w siatce, rywale by się już nie podnieśli. Tak się jednak nie stało i goście najpierw skutecznie egzekwowali rzut karny (76 min), a następnie pięć minut później Kajda, który wykorzystał błąd Noheema zaliczył hat-tricka.

- Jestem zadowolony z ilości stworzonych sytuacji podbramkowych. Pierwsza połowa dość dobra w naszym wykonaniu, stworzyliśmy sobie wiele dobrych akcji. Młodzież pokazała, że jak się wkłada serce, to można nawet może przy mniejszych umiejętnościach powalczyć. Druga część gry zdecydowanie słabsza, choć na boisku przebywali bardziej doświadczeni zawodnicy. Cieszę się, że obyło się bez kontuzji. Jestem zadowolony z kilku akcji, które na tym trudnym terenie nam wyszły. Myślę, że powinniśmy strzelić o dwie-trzy bramki więcej - podsumował pierwszy sparing w wykonaniu Broni, trener Konrad Główka.

Broń Radom - Wierna Małogoszcz 4:4 (2:1)
Bramki: Leśniewski 9, Bartosiak 19, 50, Chudziński 69 - Kajda 29, 76 (karny), 81, Supierz 54

(źródło składów: bronradom.pl)
Broń I połowa: Michałek - Rdzanek, Gorczyca, Siwak, Budziński, Bartosiak, Pakos, Maciejczak, Leśniewski, Chudziński, Książek
Broń II połowa: Prasek - Noheem, Gorczyca, Kupiec, Budziński, Rdzanek (61 Złoch), Bartosiak (60 Wojciechowski), Sałek, Maciejczak, Ciupiński, Chudziński