Remis Broni w Białobrzegach

W meczu 21 kolejki piłkarskiej III ligi, Broń Radom zremisowała na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi 1:1.

To trzeci z rzędu remis w ostatnich meczach pomiędzy tymi zespołami. W rundzie jesiennej bezpośredni pojedynek pomiędzy Bronią a Pilicą zakończył się identycznym rezultatem.

Ekipa z Plant podchodziła do tego spotkania bez pauzujących za kartki Mariusza Marczaka, Michała Bojka oraz Piotra Nowosielskiego. Broń zagrała więc w nieco eksperymentalnym składzie. Brak wyżej wymienionych zawodników był widoczny na boisku.

W 14 minucie gospodarze pomogli rywalom. Po niefortunnej interwencji Konrad Rudnicki wpakował piłkę do własnej bramki. Po dośrodkowaniu piłka trafiła w napastnika i wtoczyła się w do bramki strzeżonej przez Pawła Młodzińskiego. Zawodnik Pilicy dość szybko się zrehabilitował. W 29 minucie strzelił nie do obrony i doprowadził do remisu. W drugiej połowie gra była nieco szybsza, ale żaden z zespołów nie zdołał zdobyć zwycięskiego gola, choć były ku temu okazje. Radomian uratowała poprzeczka, a po drugiej stronie boiska piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców po tym jak Młodziński został przelobowany.

Po 21 kolejkach Broń Radom plasuje się na czwartym miejscu w tabeli grupy łódzko-mazowieckiej III ligi z dorobkiem 35 punktów. Podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego tracą do liderującego Radomiaka aż piętnaście oczek. W sobotę (4 kwietnia) rozegrane zostaną derby Radomia, w których Broń zmierzy się właśnie z "zielonymi". Początek meczu o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 9.

Pilica Białobrzegi - Broń Radom 1:1 (1:1)
Bramki: Rudnicki 29' - Rudnicki (samobójcza) 14'

Pilica: Młodzinski - Ziemnicki, Kominiak, Obłuski, Rawski, Hernik, Janowski, Kupnik, Oziewicz (Bykowski 76'), Lewinski, Rudnicki (Bogacz 67')
Broń: Budzikur - Wieczorek, Gorczyca, Ankurowski, Dobosz, Lesniewski (Stefański 76'), Sałek, Skórnicki. Wicik, Więcek (Gregorek 65'), Bouchniba (Kozicki 85')