Porażka Broni z drugoligowcem

Broń Radom przegrała z drugoligową Stalą Stalowa Wola 2:4. Obie bramki dla radomskiego zespołu zdobył z rzutów karnych Wojciech Kupiec.

Pierwsze dwadzieścia minut to okres przewagi Broni, jednak niewiele z niej wynikało poza kilkoma rzutami rożnymi. Potem inicjatywę przejęli goście, ale również nie potrafili zagrozić rywalom. W 43 minucie strzał oddał Kamil Czarnecki, jednak piłka poleciała wysoko ponad bramką.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza, a zaczęła się fatalnie dla Broni. Najpierw goście stworzyli sobie dwie dobre sytuacje, ale górą był Paweł Młodziński. Radomianie chwilę później stracili jednak dwa gole. W 49 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka powędrowała do Damiana Judy, który ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Broni. Chwilę później błąd defensywy Broni wykorzystali goście. Tomasz Majowicz wpakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. W 72 minucie sędzia podyktował dość kontrowersyjny rzut karny dla Broni. Pewnym egzekutorem był Wojciech Kupiec. Kolejną decyzję budzącą emocje wśród obu zespołów arbiter podjął w 79 minucie, kiedy po raz kolejny pokazał na jedenasty metr. Tym razem jednak w drugą stronę. Faulowany był Krystian Getinger i to on wykorzystał rzut karny. To jednak nie była ostatnia "jedenastka" w tym pojedynku. W 82 minucie przez bramkarza Stali faulowany był Jakub Chrzanowski, jednak tym razem przewinienie było ewidentne i nikt nie miał pretensji do sędziego. Po raz drugi skuteczny z rzutu karnego był Wojciech Kupiec. Dwie minuty później do siatki trafił jeszcze Michał Czarny ustalając wynik spotkania.

- Był to dość dziwny mecz. Na pewno inny w porównaniu do tego środowego z Siarką Tarnobrzeg. Do 20 minuty mieliśmy mnóstwo stałych fragmentów gry i inicjatywa należała do nas. Potem goście mieli przewagę, jednak do końca pierwszej części gry nic z niej nie wynikało. Pierwsze sześć minut drugiej połowy to nasza katastrofalna gra w defensywie i trzeba będzie wyciągnąć z tego wnioski. Później festiwal rzutów karnych i dwie, trzy składne akcje jeśli chodzi o mój zespół. Myślę, że zasłużenie przegraliśmy ten mecz. Widać, że Broni trochę brakuje do poziomiu drugoligowego - podsumował mecz ze Stalą Konrad Główka, trener radomskiego zespołu.

Broń Radom - Stal Stalowa Wola 2:4 (0:0)
Bramki: Kupiec 73 i 82 (obie z karnych) - Juda 49, Majowicz 51, Getinger 79 (karny), Czarny 84

Broń: Młodziński - Bargieł, Kupiec, Gorczyca, Budziński, Noheem, Siwak, Menert, Leśniewski, Czarnecki, Ciupiński oraz Książek, Wicik, Pakos, Chrzanowski