Pierwsza porażka Broni

Piłkarze Broni Radom doznali pierwszej porażki w czasie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Radomianie ulegli Granatowi Skarżysko-Kamienna 0:2.

Pierwsze kilkanaście minut należało do gospodarzy. Ekipa z Plant mogła wyjść na prowadzenie, jednak podopieczni trenera Konrada Główki byli nieskuteczni. Klarowną sytuację miał m.in. Daniel Ciupiński, który w 13 minucie przyjął piłkę, ładnie się z nią obrócił i strzelił minimalnie ponad bramką. Siedem minut później faulowany był Daniel Złoch, który doznał kontuzji w tej sytuacji i musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Jayiesimi Noheem i w 26 minucie to właśnie po jego błędzie Granat wyszedł na prowadzenie. Noheem stracił piłkę na trzydziestym metrze, goście to wykorzystali i strzałem z linii pola karnego Mateusz Dziubek pokonał Norberta Wnukowskiego.

Po przerwie Broń spisywała się dobrze. W 50 minucie strzelał Paweł Maciejczak, jednak piłka po rykoszecie opuściła boisko. Chwilę później z prawej strony dośrodkowywał Noheem, akcję zamykał Dominik Leśniewski, ale jego strzał obronił dobrze dysponowany tego dnia Konrad Majcherczyk, który również w 65 minucie uchronił swój zespół przed stratą gola broniąc strzał Noheema po dośrodkowaniu Piotra Budzińskiego. W drugiej części gry to radomianie mieli przewagę, jednak nie udokumentowali tego bramką, a w ostatniej minucie przyjezdni przeprowadzili kontrę, którą zakończyli bramką na 2:0.

W sobotę Broń rozegra kolejny sparing. O godz. 11 na sztucznym boisku przy ul. Narutowicza zmierzy się z Pilicą Białobrzegi.

Broń Radom - Granat Skarżysko-Kamienna 0:2 (0:1)
Bramki: Dziubek 26, Fryc 90

Broń: Wnukowski (Młodziński 46), Rdzanek, Kupiec, Gorczyca, Budziński (Wichucki 75) Złoch (Noheem 21), Sałek (Maciejczak 46), Menert (Chrzanowski 46), Wicik (Leśniewski 46), Ciupiński (Nogaj 74), Książek (46 Czarnecki)