Leśniewski SHOW! Broń ogrywa Szydłowianke Szydłowiec!

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Cóż to był za mecz! Ogromna wola walki w obydwu drużynach, ofensywne nastawienie i grad bramek! Tak wyglądały lokalne derby pomiędzy Bronią Radom, a Szydłowianką Szydłowiec, które zostały rozegrane w sobotę (5 listopada) na stadionie MOSiR-u przy ul. Narutowicza 9.

Broń Radom do spotkania z Szydłowianką podchodziła w roli zdecydowanego faworyta, ale to goście z Szydłowca jako pierwsi skutecznie zagrażali bramce strzeżonej przez Pawła Młodzińskiego. Piłkarze Szydłowianki w pierwszym kwadransie meczu, skutecznie rozbijali ataki Broni, a raz po raz stwarzali sobie groźne akcje ofensywne.

Mimo to, jako pierwsi na prowadzenie wyszedł lider IV ligi. W 22 minucie meczu po wrzutce z narożnika boiska, skutecznie piąstkował przed pole karne bramkarz Szydłowianki. Na nieszczęście zawodników z Szydłowca piłka wpadła pod nogi Leśniewskiego, który bez zastanowienia uderzył piłkę, która przeleciała obok bezradnego Wieczorka. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Dokładnie dwie minuty później kontratak Szydłowianki skutecznym strzałem w polu karnym zakończył Miller, który przelobował Młodzińskiego. Do przerwy Broń Radom w lokalnych derbach remisowała z Szydłowianką Szydłowiec 1:1.

Druga część meczu zapowiadała nam wyjątkowe emocje. Już na początku drugiej odsłony spotkania oko w oko z Młodzińskim stanął Lewiński, jednak jego strzał zatrzymał się na rękawicach bramkarza Broni. Sześć minut później swoją drugą szansę na bramkę miał Miller, który także w sytuacji sam na sam z Młodzińskim, nie potrafił zdobyć bramki.

Co się nie udało Szydłowiance, udało się Leśniewskiemu. W 56 minucie spotkania, skrzydłowy Broni Radom wykorzystał odegranie piłki w polu karnym przez Nowosielskiego i młody piłkarz zaliczył drugie trafienie w tym meczu. W 70 minucie spotkania Leśniewski ponownie był na ustach wszystkich kibiców!

Po zagraniu w pole karne dalekim wykopem przez Wicika, skrzydłowy Broni znów wykorzystał ogromne gapiostwo defensywy Szydłowianki i skompletował hattricka. Na dziesięć minut przed końcem pojedynku, w polu karnym po starciu z Młodzińskim upadł Miller. Arbiter pojedynku wskazał na wapno, a kontaktowego gola zdobył kapitan Szydłowianki, Zagórski.

Broń utrzymała prowadzenie do ostatnich minut meczu i sięgnęła po czternasty triumf w lidze! Dzięki remisowi Victorii Sulejówek w Konstancinie, Broń Radom umocniła się na fotelu lidera IV ligi i ma już cztery punkty przewagi nad drugą Victorią oraz pięć oczek nad trzecią Mszczonowianką Mszczonów.

Broń Radom - Szydłowianka Szydłowiec 3:2 (1:1)
Leśniewski 22' 57' 71' - Miller 24' Zagórski 81'
Broń Radom: Młodziński - Jabuczyk, Wicik, Sala, Dobosz, Leśniewski, Sałek, Więcek, Bojek (88' Nogaj), Nowosielski, Czarnecki (76' Ksiązek)
Szydłowianka Szydłowiec: Wieczorek - Suwara, Drożdżak, Wiatrak (77' Wasilewski), Sadkowski, Menzhega (87' Ziętkowski), Zagórski, Czarnota, Kalbarczyk, Lewiński, Miller