Łatwe zwycięstwo Broni w sparingu z Ostrovią

Piłkarze Broni Radom mają za sobą kolejny sparing. W środowe popołudnie (28 stycznia) łatwo pokonali czwartoligową Ostrovię Ostrów Mazowiecka 7:1.

Rywal nie był zbyt wymagający dla ekipy z Plant. Wynik meczu w 8 minucie strzałem po ziemi z linii pola karnego otworzył Mariusz Marczak. W 30 minucie Michał Bojek trafił w poprzeczkę. Kilka chwil później było już 2:0, a do siatki z rzutu karnego trafił Piotr Nowosielski. Jeszcze przed przerwą napastnik Broni strzałem po ziemi z szesnastu metrów pokonał golkipera gości.

W 52 minucie błąd bramkarza Ostrovii mógł wykorzystać Dominik Leśniewski, ale próbując lobować z 35 metrów trafił jedynie w boczną siatkę. Minutę później gospodarze stworzyli kolejną groźną akcję, ale sytuacji sam na sam po świetnym podaniu Wajiha Bouchniby nie wykorzystał Nowosielski. W 60 minucie Broń podwyższyła na 4:0, a z błędu defensywy skorzystał Marczak.

W 65 minucie dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Paweł Ankurowski i strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Chwilę później było 6:0, a autorem gola był Dominik Leśniewski, który trafił do bramki z najbliższej odległości. W 80 minucie gola zdobył jeszcze Bojek, a tuż przed końcem bramkę honorową dla gości strzelił Arkadiusz Ciach, który wykorzystał błąd Sebastiana Przytuły.

- Sparing na początku nie był w planach. Potraktowałem to spotkanie jako jednostkę treningową. Rywal z połowy tabeli grupy północnej w czwartej lidze. W formie treningu, pomiędzy dwoma dniami gdzie trenujemy dwukrotnie, taka odskocznia się przydała - powiedział po meczu Tomasz Dziubiński, trener Broni Radom.

Na razie nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie testowanych Pako Lekgariego i Karola Budzikura, którzy dostaną szansę w kolejnych sparingach. W czwartek na testach w Broni ma się pojawić Kiriłł Szriejtor, białoruski napastnik, który w Polsce występował w Elanie Toruń.

Kolejny sparing radomianie rozegrają w sobotę o 13:00, a ich rywalem na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Narutowicza będzie Oskar Przysucha.

Broń Radom - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 7:1 (3:0)
Bramki: Marczak 8', 60'', Nowosielski 33' (k), 43', Ankurowski 65', Leśniewski 67', Bojek 80' - Ciach 89'.

Broń (skład za bronradom.pl): Budzikur (Przytuła 60') - Krukowski (Wieczorek 46'), Skórnicki (Ankurowski 8'), Gorczyca, Dobosz (Wichucki 46'), Bojek (Leśniewski 46'), Bouchniba, Sałek (Wicik 46'), Lekgari, Marczak (Więcek 60'), Nowosielski (Stefański 46')