Festiwal strzelecki w Zelowie. Broń wraca na tarczy

Fatalna postawa w pierwszej połowie i odrabianie strat w drugiej. Tak wyglądał mecz Broni Radom z walczącym o utrzymanie Włókniarzem Zelów. Radomianie ostatecznie przegrali 4:3.

Piłkarze z Zelowa w ostatnich spotkaniach pokazują niesamowity charakter. W środę rozbili Orła Wierzbica 4:0, a dzisiaj dali srogą lekcję futbolu ekipie z Radomia.

Już w drugiej minucie meczu padła pierwsza bramka. Piłkę do siatki skierował zawodnik gospodarzy, Patryk Krymarys. Broń błyskawicznie doprowadziła do remisu. Chwilę później po golu Damiana Sałka było 1:1. Od tej pory zaczęła się jednak katastrofa dla radomian. Po niecałej pół godzinie gry miejscowi zaaplikowali podopiecznym trenera Tomasza Dziubińskiego jeszcze dwie bramki. Piłkarze z Zelowa mający jeszcze szanse na utrzymanie w III lidze byli bardzo zdeterminowani i jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie po golu Jakuba Dregiera. Defensywa gości pozostawiała wiele do życzenia.

Zmiany dokonywane przez szkoleniowca Broni nie zmieniły obrazu gry. Gospodarze wykorzystywali każdy, nawet najmniejszy błąd ekipy z Plant. Bramkę na 2:4 radomianie zdobyli dopiero w 86 minucie meczu, a jej autorem był Kacper Bargieł. Ten sam zawodnik trafił raz jeszcze w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Na doprowadzenie do remisu czasu jednak zabrakło.

Tym samym radomianie zakończyli serię sześciu meczów bez porażki. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Za tydzień Broń zmierzy się na wyjeździe z Mazurem Karczew, a rozgrywki zakończy u siebie, kiedy to podejmie Ursus Warszawa.

Włókniarz Zelów - Broń Radom 4:3 (4:1)
Bramki: Patryk Krymarys 2', Piotr Boczkiewicz 14', Rafał Bednarek 27', Jakub Dregier 44' - Damian Sałek 3', Kacper Bargieł 86' i 90'

Broń: Młodziński - Bargieł, Gorczyca (Noheem 31'), Kupiec, Pakos, Rdzanek, Siwak (Czarnecki 55'), Sałek, Leśniewski (Wicik 66'), Ciupiński, Chrzanowski (Budziński 76')