Derby regionu pomiędzy Bronią a Orłem na remis

W zaległym meczu 17 kolejki III ligi Broń Radom zremisowała z Orłem Wierzbica 1:1. Gospodarze byli o krok od zwycięstwa, a bramkę stracili w 89 minucie. Postawa podopiecznych trenera Konrada Główki w rundzie wiosennej jest fatalna. Przełamanie, które miało mieć miejsce w meczu z Orłem nie nadeszło.

W pięciu spotkaniach rundy rewanżowej Broń zdobyła zaledwie dwa punkty. To niezwykle mierny wynik, a co gorsza dla sympatyków ekipy z Plant, gra radomskiego zespołu nie należy ani do efektownych, ani do efektywnych.

Pojedynek z Orłem miał przynieść przełamanie dla Broni. Radomianie mieli powalczyć o pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Teoretycznie zabrakło do tego minuty regulaminowego czasu gry, ale w praktyce gra gospodarzy nie powalała na kolana. Przed rozpoczęciem meczu było wiadomo, że broniący się przed spadkiem Orzeł nastawi się na grę z kontrataku i tak właśnie było. Piłkarze z Wierzbicy dobrze rozbijali ataki miejscowych, a dodatkowo to oni wypracowali sobie pierwsze niezłe okazje do strzelenia bramki. Próbowali Dawid Stanisławski i Przemysław Śliwiński, ale w obu sytuacjach górą był golkiper Broni, Paweł Młodziński. W 22 minucie do siatki trafili jednak "Broniarze". Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska z dziesięciu metrów piłkę do bramki wpakował Daniel Ciupiński. Od tego czasu gra toczyła się głównie w środku pola. Gospodarze próbowali strzelać, ale uderzenia te nie miały szans powodzenia, bo były albo zbyt lekkie, albo niecelne.

W drugiej części gry Orzeł w dalszym ciągu bronił dostępu do swojej bramki i nastawiał się na grę z kontry. Radomianie mieli sporo przestrzeni i często przebywali na połowie rywala. Nic z tego jednak nie wynikało. W 50 minucie dobrą sytuację do zdobycia gola miał Daniel Ciupiński, ale z najwyższym trudem skutecznie interweniował debiutujący w barwach Orła bramkarz Adrian Jurczak. Kwadrans później przyjezdni oddali swój pierwszy strzał w drugiej połowie. Uderzenie Sylwestra Woskowicza powędrowało jednak nad poprzeczką. Chwilę potem Przemysław Śliwiński zmarnował bardzo dobrą okazję dla swojego zespołu i z czternastu metrów posłał piłkę nad bramką. Na dziesięć minut przed końcem swoją szansę mieli gospodarze, ale Ciupiński minął się z futbolówką. W 87 minucie Dawid Stanisławski miał świetną szansę, ale będąc sam na sam z Młodzińskim trafił w bramkarza. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry jeden z zawodników gości był faulowany 25 metrów przed bramką. Do piłki stojącej podszedł Sebastian Stąpór i ładnym uderzeniem przy słupku wpakował piłkę do siatki doprowadzając do remisu. Takim właśnie wynikiem zakończyły się derby regionu pomiędzy Bronią a Orłem.

Broń Radom - Orzeł Wierzbica 1:1 (1:0)
Bramki: Ciupiński 22' - Stąpór 89'

Broń: Młodziński - Bargieł, Kupiec, Gorczyca, Rdzanek, Sałek, Pakos, Złoch (Złoch 46'), Wicik (Nogaj 70'), Ciupiński, Czarnecki (Chrzanowski 90')
Orzeł: Jurczak, Czarnecki, Ankurowski, Zieliński, Woskowicz, Stąpór, Stawczyk, Orzechowski (Wójcik 74'), Stanisławski, Marczak, Śliwiński