Broniarze rozstrzelali Grom w stolicy!

Do Warszawy podopieczni Dariusza Różańskiego jechali z jednym celem - wygrać i zapisać na swoje konto komplet punktów. Cel został zrealizowany w stu procentach, a Broniarze wręcz rozstrzelali swojego przeciwnika z Warszawy, wygrywając na obiekcie rywala 5:0!

Do Warszawy Broń Radom jechała w osłabionym składzie. Z powodu żółtych kartek musiał pauzować w sobotnim spotkaniu Piotr Nowosielski, a kontuzjowany w dalszym ciągu jest Arkadiusz Oziewicz. Brak podstawowych piłkarzy w składzie Dariusza Różańskiego, nie przeszkodził jednak w odniesieni bardzo przekonującego zwycięstwa w stolicy Polski!

Broń Radom po dwóch zwycięstwach w lokalnych derbach nad Prochem Pionki i Szydłowianką Szydłowiec chciała iść za ciosem i zdobyć kolejny komplet punków z niżej notowanym rywalem. Już w 11 minucie meczu na prowadzenie Broń Radom wyprowadził niezawodny w ostatnich ligowych potyczkach Dominik Leśniewski, który w starciu z Szydłowianką popisał się hattrickiem. Osiem minut później bramkarz Gromu Warszawa musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki, gdyż drugie trafienie w tym meczu zaliczył Leśniewski. To jednak nie był koniec zdobyczy Broniarzy w pierwszej części gry. W 34 minucie meczu, rzutu karnego nie zmarnował napastnik Kamil Czarnecki, który podwyższył prowadzenie radomian na 3:0.

W drugiej odsłonie spotkania piłkarze Dariusza Różańskiego nie zamierzali zaprzestać na zdobyczach bramkowych. W 58 minucie spotkania faulowany w polu karnym Gromu był Emil Więcek, a do wykonania jedenastki podszedł ponownie Czarnecki, który ze stoickim spokojem wyegzekwował rzut karny. Na dziesięć minut przed końcem meczu Dariusz Różański dokonał niecodziennej zmiany. W miejsce Pawła Młodzińskiego, szkoleniowiec Broni Radom wprowadził drugiego bramkarza Sebastiana Przytułę. W 90 minucie spotkania wynik na 5:0 ustalił Bartek Książek, który popisał się fenomenalnym strzałem z dwudziestu metrów, nie dając szans bramkarzowi Gromu!

Dzięki wygranej Oskara Przysucha nad Mszczonowianką Mszczonów oraz remisowi Victorii Sulejówek nad Pilicą Białobrzegi, Broń Radom zachowa fotel lidera IV ligi po pierwszej części sezonu. Na zakończenie rundy jesiennej zespół z Plant podejmie w przyszłym tygodniu (20 listopada - niedziela) o godzinie 12:00, przedostatnią w tabeli - Orła Wierzbice.

(artykuł napisany na podstawie relacji live przeprowadzonej przez portal bronradom.pl)

Grom Warszawa - Broń Radom 0:5 (0:3)