Broń żegna się zwycięstwem

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

W ostatnim spotkaniu sezonu Broń zmierzyła się na wyjeździe z Orłem Wierzbica. Dla obu zespołu był to pojedynek o tzw. pietruszkę, bowiem ekipa z Radomia już wcześniej straciła szansę na awans do wyższej ligi, a Orzeł został zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej.

Mimo wszystko kibice, którzy w sobotnie popołudnie zjawili się na stadionie w Wierzbicy zobaczyli emocjonujące spotkanie. Wynik już w drugiej minucie mógł otworzyć Kamil Czarnecki, ale snajper Broni nie wykorzystał rzutu karnego. Swoją niefrasobliwości Czarnecki naprawił 180 sekund później, kiedy to już skutecznie pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy goście dołożyli jeszcze dwie bramki, a na listę strzelców wpisali się Arkadiusz Oziewicz i Przemysław Nogaj. Po pierwszej połowie Broń prowadziła 3:0.

Po zmianie stron za odrabianie strat zabrali się gospodarze. W zaledwie trzy minuty dwie bramki zdobył Przemysław Śliwiński. Były napastnik Radomiaka Radom dwukrotnie pokonał bramkarza Broni i po jego golach wynik wynosił już 2:3. Orzeł naciskał do samego końca, ale nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Broń Radom wygrała w Wierzbicy 3:2.

Po tym spotkaniu Broń zakończyła sezon na drugim miejscu w tabeli. Zespół prowadzony przez Dariusza Różańskiego zgromadził 86 punktów w 36 meczach, ale nie wystarczyło to do wyprzedzenia Victorii Sulejówek.  Natomiast Orzeł Wierzbica zakończy rozgrywki na 16. lokacie i zostanie zdegradowany do ligi okręgowej.

Orzeł Wierzbica – Broń Radom 2:3

Bramki: Śliwiński 71’ i 74’ – Czarnecki 5’, Oziewicz 20’, Nogaj 42’