Broń wygrała ze Świtem

Piłkarze Broni Radom w przedostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej III ligi wygrali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:0.

To kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Tomasza Dziubińskiego z zespołem z drugiej ligi. Wcześniej radomianie pokonali Wisłę Puławy.

W pierwszej części gry goście trafili w słupek, a potem Piotr Nowosielski zmarnował sytuację sam na sam. W 35 minucie faulowany w polu karnym był Mariusz Marczak, ale Nowosielski nie wykorzystał "jedenastki". Po przerwie mecz się nieco wyrównał, tym razem to gospodarze byli blisko strzelenia gola, ale piłka zatrzymała się na słupku. W 82 minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny dla Broni, tym razem po zagraniu ręką jednego z zawodników Świtu. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł ponownie Piotr Nowosielski i tym razem pewnym strzałem pokonał golkipera drugoligowego zespołu.

W środę (5 marca) Broń rozegra ostatni sparing przed rozpoczęciem zmagań ligowych. O godz. 16:00 na płycie stadionu przy ul. zmierzy się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 0:1 (0:0)