Broń wygrała, choć mało brakowało

Zapis Relacji LIVE - TUTAJ

Przez pierwsze minuty tego spotkania więcej było kiksów, niż sytuacji strzeleckich. Gra była bardzo ostra przez całą pierwszą połowę, co chwilę któryś z zawodników - najczęściej w niebieskich strojach - leżał na murawie. W 21. minucie powinien paść gol dla Energii. Jeden z defensorów Broni fatalnie "podawał" do Młodzińskiego, co zmusiło go do instynktownej interwencji w parterze. Piłka tocząca się prosto do pustej bramki w asyście Damiana Stanisławskiego trafiła jednak w zewnętrzną stronę słupka i wyszła poza linię końcową.
Broń wyszła na prowadzenie po jednym z wielu rzutów wolnych. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Daiji Kimura i wpakował piłkę do siatki.

Broń - Energia Kozienice w obiektywie Joanny Gołąbek

Tuż po zmianie stron Damian Stanisławski przeprowadził skuteczną akcję prawym skrzydłem. Po podaniu od kolegi wyszedł sam na sam z Młodzińskim i wyrównał stan meczu na 1:1. Później nad stadionem zaczęły się gwałtowne opady deszczu, które nie ułatwiały piłkarzom gry. To nie przeszkodziło Broniarzom w strzeleniu drugiego gola w 61. minucie - tłok w polu karnym wykorzystał tym razem Dziubiński i głową zdobył bramkę. 7 minut później było już 3:1, gdy ładną akcję Michała Bojka po lewej stronie sfinalizował Kamil Czarnecki. Po świetnym podaniu od kolegi strzelił z 10 metrów i nie dał szans bramkarzowi.

Na koniec spotkania dwoma doskonałymi paradami popisał się Paweł Młodziński. W 90 minucie faulowany w polu karnym był Dominik Leśniewski, a jedenastkę na gola zamienił Wajih Bouchniba. Wtedy się zaczęło... Nikomu nie trzeba przypominać, jak wyglądała końcówka niedawnego spotkania w Łodzi z tamtejszym ŁKS-em. Wtedy także gole dla rywali padały w końcówce jak na zawołanie. Tym razem w doliczonym czasie gry Energia za sprawą Rafała Stróżki zdobyła drugą bramkę, a kilkanaście sekund potem Damian Stanisławski ustalił wynik meczu na 4:3. Gdyby pojedynek potrwał jeszcze kilka minut dłużej, żaden wynik nie byłby niespodzianką.

Broń Radom - Energia Kozienice 4:3 (1:0)