Broń wraca na fotel lidera! Czarnecki daje triumf!

Piłkarze Broni Radom stanęli po raz kolejny na wysokości zadania! W sobotę (8 października) do Radomia przyjechała drużyna MKS-u Piaseczno, która po kilku nieudanych meczach w lidze, chciała na stadionie MOSiR-u zgarnąć komplet punktów i odbudować morale. Inny scenariusz na ten wieczór przygotowali jednak zawodnicy Broni, którzy rozstrzygnęli sobotni pojedynek na swoją korzyść!

Mecz już od pierwszych minut ułożył się bardzo dobrze dla piłkarzy Broni Radom. Kamil Czarnecki już w 13 minucie spotkania dał prowadzenie swojej drużynie. Napastnik zespołu z Plant wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych MKS-u i wpakował piłkę do bramki Marcina Marcinkowskiego.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Dwie minuty później po wrzutce z narożnika boiska, bramkę strzałem z główki zdobył Kamil Włodarczyk, który dał remis swojej drużynie. Tuż przed przerwą kapitalnym zagraniem na wolne pole popisał się Kamil Czarnecki, a Dominik Leśniewski nie zmarnował sytuacji sam na sam z goalkeeperem gości. Do przerwy Broń prowadziła z MKS-em Piaseczno 2:1.

Po zmianie stron to jednak goście ruszyli do ataków. Już w 50 minucie meczu fenomenalnym strzał popisał się Łukasz Krupnik, po którego strzale piłkę tylko wzrokiem odprowadził Paweł Młodziński. Jak się później okazało, Broń nie powiedziała ostatniego słowa w tym spotkaniu.

W 63 minucie meczu, doskonałym przeglądem pola popisał się Damian Sałek, który przeniósł ciężar gry na prawe skrzydło. Piłka była w posiadaniu Dominika Leśniewskiego, który wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Kamila Czarneckiego, a ten po raz drugi skutecznie wykończył akcję całego zespołu!

Piłkarze Broni Radom sięgnęli zatem po 11 ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki porażce Viktorii Sulejówek w 13. kolejce, piłkarze z Plant wrócili na fotel lidera IV ligi i już w następnej kolejce dojdzie do meczu na szczycie IV ligi, Broń Radom - Viktoria Sulejówek! Pojedynek rozegrany zostanie na stadionie MOSiR-u w Radomiu!

Broń Radom - MKS Piaseczno 3:2 (2:1)
Czarnecki 13' 63' Leśniewski 26' - Włodarczyk 15' Krupnik 50'
Broń Radom: Młodziński - Jakubczyk, Sala, Krukowski, Wicik, Leśniewski, Sałek, Oziewicz (88' Książek), Bojek (90' Dobosz), Więcek, Czarnecki
MKS Piaseczno: Marcinkowski - Michalak (83' Madetko), Dobies, Majewski, Jadacki, Breś, Korczakowski, Matulka, Dylewski (73' Grodzki), Krupnik, Włodarczyk (73' Szewczyk)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.