Broń rozbiła Raszyn

Po remisie w Kozienicach Broń Radom spadła na drugie miejsce w tabeli IV ligi i podopieczni Dariusza Różańskiego muszą odrabiać straty do lidera z Sulejówka. A ten w meczu 11. kolejki wygrał na trudnym terenie w Jazgarzewie i odskoczył Broni na cztery punkty. Zatem piłkarze z Plant wyszli na boisko w pełni zmotywowani i chcieli pewnie pokonać niżej notowany zespół z Raszyna.

Od samego początku Broń ruszyła do szturmu. Jednak goście spod Warszawy dzielnie się bronili i długo odpierali ataki radomian. Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 30. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Kamil Czarnecki, który wykorzystał podanie Emila Więcka. Kiedy wydawało się, że Broń pójdzie za ciosem goście zdobyli wyrównującego gola. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Michał Prażuch i po pierwszych 45 minutach byliśmy świadkami sporej niespodzianki, bowiem faworyzowany zespół z Plant zaledwie remisował z Klubem Sportowym Raszyn 1:1.

Broń Radom-KS Raszyn

Jednak goście zbyt długo z remisu się nie cieszyli, bo już cztery minuty po wznowieniu gry drugą bramkę dla Broni Radom zdobył Piotr Nowosielski. Napastnik ekipy z Narutowicza pewnie wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po ewidentnym zagraniu ręką jednego z obrońców klubu z Raszyna. Dwadzieścia minut później wynik spotkania podwyższył Dominik Leśniewski, który wykorzystał doskonałe podanie Kamila Czarneckiego. Natomiast Czarnecki w 80. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców pewnie wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na nim samym.

Po zwycięstwie nad zespołem z Raszyna Broń Radom utrzymała się na drugim miejscu w tabeli IV ligi. W 11 spotkaniach podopieczni Dariusza Różańskiego zdobyli 29 punktów i tracą jedno „oczko” do lidera z Sulejówka. W kolejnej serii gier radomianie zmierzą się na wyjeździe ze Startem Otwock. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (1 października) o godz. 13.00

Broń Radom – KS Raszyn 4:1

Bramki: Czarnecki 30’ i 80’, Nowosielski 49’, Leśniewski 69’ – Prażuch 45’

Broń Radom: Młodziński – Pietralski, Sala (Książek 70’), Krukowski (Zieliński 76’), Dobosz, Nogaj (Bojek 57’), Wicik, Więcek (Oziewicz 85’), Leśniewski, Nowosielski, Czarnecki

KS Raszyn: Dutkowski – Malczewski, Szczęsny, Cieślak, Kazimierczuk, Kamiński, Piwko, Paś (Zieliński 71’), Siekierko (Sosnowski 78’), Strzelczyk (Plisiewicz 72’), Prażuch

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.