Broń pewnie pokonała Orlęta 4:1

Mecz dla gospodarzy rozpoczął się wyjątkowo źle. Już w 1 minucie Norbert Rdzanek wpakował piłkę do własnej bramki i Broń od samego początku musiała gonić wynik. Dopiero w 32 minucie Daniel Ciupiński precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1, jednak to Orlęta stworzyły sobie więcej sytuacji podbramkowych i powinny ją wygrywać.

Na początku drugiej połowy ekipa z Plant wyszła na prowadzenie. W 47 minucie w polu karnym został sfaulowany Ciupiński, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Chrzanowski. W 56 minucie dobre podanie Jakuba Chrzanowskiego na piąty metr wykorzystał Leśniewski i zdobył kolejną bramkę dla Broni. W 70 minucie wynik podwyższył Daniel Ciupiński. Do końca meczu Broń kontrolowała grę i umiejętnie oddalała zagrożenie od własnej bramki. Sparing zakończył się zwycięstwem Broni Radom 4:1.

- Zwycięstwo cieszy, ale pierwsze 45 minut daje nam mnóstwo do myślenia. To była najgorsza pierwsza połowa w naszym wykonaniu odkąd jestem trenerem Broni. Szybko stracona bramka rozbiła nasze przedmeczowe założenia. Dobrze, że jeszcze w tym fragmencie meczu udało nam się doprowadzić do wyrównania. W drugiej połowie zmieniliśmy ustawienie, na boisko wszedł drugi napastnik i nasza gra, szczególnie w ofensywie wyglądał o wiele lepiej. Po tym sparingu na pochwały zasługuje przede wszystkim Daniel Ciupiński, który zdobył dwie bramki - powiedział po meczu Konrad Główka, trener Broni.

Kolejny sparing Broń rozegra z Siarką Tarnobrzeg, której trenerem jest były szkoleniowiec drużyny z Plant - Artur Kupiec.

Broń Radom - Orlęta Radzyń Podlaski 4:1

(bramki: Ciupiński 32`, 70`, Chrzanowski 47` (k), Leśniewski 56`)

Broń: Młodziński (70` Wnukowski) - Rdzanek, Kupiec (46` Bargieł), Gorczyca, Budziński, Leśniewski, Wicik (56` Noheem), Sałek, Siwak (46 Czarnecki), Ciupiński, Chrzanowski