Broń gorsza od Warty w meczu na szczycie

W zaległym meczu 21 kolejki grupy łódzko-mazowieckiej III ligi, Broń Radom przegrała z Wartą Sieradz 2:3. Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarze strzelili w doliczonym czasie gry.

Ekipa z Plant nie rozpoczęła dobrze tego pojedynku. Już w piątej minucie do siatki strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił Michał Stasiak. W pierwszej połowie radomianie nie mieli zbyt wielu okazji do strzelenia gola i do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Chwilę po wznowieniu gry było już 2:0 a błąd defensywy radomian wykorzystał Przemysław Różycki. Odpowiedź Broni była jednak błyskawiczna. Dośrodkowanie Dominika Leśniewskiego wykorzystał Piotr Nowosielski, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Chwilę potem ten sam zawodnik strzelał minimalnie nad poprzeczką. W 61 minucie był już remis, a zdobywcą bramki był Mariusz Marczak. Ten wynik nie utrzymał się jednak do końca. W 86 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Damian Sałek, a w doliczonym czasie gry Marcin Nowak strzałem po ziemi pokonał Norberta Wnukowskiego i dał trzy punkty miejscowym.

Warta po tym zwycięstwie awansowała na pozycję lidera grupy łódzko-mazowieckiej III ligi. Broń jest na piątym miejscu.

Warta Sieradz - Broń Radom 3:2 (1:0)