Michał Cieślak triumfatorem Grand Prix w Ząbkowicach!

Michał Cieślak stanął na najwyższym stopniu podium podczas rozgrywanego III Grand Prix w Ząbkowicach Śląskich, którego organizatorem był Polski Związek Bokserski. Srebrny medal w swojej kategorii wagowej zdobył natomiast kolejny z pięściarzy Broni Radom - Wojciech Peryt.

Na zdjęciu unoszący ręce w geście triumfu Michał Cieślak (Broń 1926 Radom).

W zawodach w Ząbkowicach Śląskich startowało blisko 200 pięściarzy z całej Polski. Wśród zawodników nie zabrakło przedstawicieli Broni Radom. Spośród czterech zawodników z Radomia: Krystian Kopytowski, Krzysztof Ogloza, Wojciech Peryt oraz Michał Cieślak, tylko tym dwóm ostatnim udało się dojść, aż do finału w swoich kategoriach wagowych.

Jako pierwszy w niedzielne (3 marca) popołudnie w ringu o zwycięstwo w turnieju stanął Wojciech Peryt. Niestety nasz pięściarz przegrał w finale w kategorii 49kg, z Dawidem Jagodzinskim z klubu Astoria Bydgoszcz i musiał zadowolić się drugim miejscem podczas zawodów.

Nie zawiódł natomiast Michał Cieślak. Przez wielu nazywany przyszłością nie tylko radomskiego, ale również polskiego boksu, pokonał w swojej kategorii wagowej (91kg) - Bartlomieja Krasuskiego z klubu Olimpu Lublin. Dodatkowo Cieślak został wybranym najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Warto również wspomnieć, że w dniach 2-3 marca, odbyły się w Ostrołęce eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów. W wadze do 64 kilogramów zwyciężył Skrzek Marcin, który najpierw w półfinale pokonał Mateusza Pytlasińskiego, zaś w walce finałowej zmiótł z ringu Jakuba Anuszkiewicza z klubu Legii Warszawa. Drugi z zawodników BRONI 1926 RADOM Karol Guza przegrał walke półfinałową z Kupiściem Damianem z Warszawy w wadze do 60 kg.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjIiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+