Książka o Iłży wśród nagrodzonych w Warszawie

Książka o Iłży wśród nagrodzonych w Warszawie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Konkurs „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” odbyło się już po raz szósty. Ma on na celu promocję najciekawszych przedsięwzięć czy projektów muzealnych. W tym roku nagrody zostały przyznane za rok 2011 w trzech kategoriach: najciekawsza wystawa, najlepsza impreza, pokaz, ekspozycja w przestrzeni publicznej lub w plenerze zorganizowana poza terenem muzeum oraz najciekawsze wydawnictwo muzealne, wydane lub współwydane.

Do tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 46 projektów z całego Mazowsza. W kategorii najciekawsza wystawa zakwalifikowano 22 propozycje, najlepsza impreza – 10 wydarzeń. Wśród wydawnictw muzealnych wybierano spośród 14 najbardziej interesujących, wśród których znalazło się to o Iłży.

Książkę „Iłża w literaturze, ilustracji i na starych pocztówkach” zgłosiło do konkursu Muzeum Drukarstwa Warszawskiego Oddział Muzeum Historycznego Warszawy, z którym współpracował autor książki Wacław Dąbek.

Autor jest związany z ziemią iłżecką, aktualnie mieszka w Warszawie. To kolekcjoner poloników, varsavianów Wacław Dąbek. Autor urodził się w 1928 roku w Błazinach. Od 1966 roku kolekcjonuje polonika. Interesowały go również obrazy, książki, grafiki, stare dokumenty i przedmioty. Jego obrazy wypożyczano na wiele prestiżowych wystaw muzeów w Krakowie i Warszawie. Posiada unikalne zbiory pocztówek, w tym również z Ziemi Iłżeckiej i Świętokrzyskiej.

- Bardzo się cieszymy z tej nagrody, to dla nas znakomita promocja również poza terenami Iłży – mówi Krzysztof Kozera, dyrektor iłżeckiego Domu Kultury. – Zostaliśmy wyróżnieni na tle poważnych warszawskich wydawnictw. To pokazuje, że opłaca się współpracować z większymi instytucjami.

Pierwsze miejsce zajął album „Powstanie Listopadowe” wydany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Drugie wydawnictwo „Deo et Patriae, Bogu i Ojczyźnie. Tradycje duszpasterstwa wojskowego w Polsce” wydane przez Muzeum Ordynariatu Polowego Oddział Muzeum Historycznego Warszawy.

Wręczenie nagród odbędzie się w Warszawie we wrześniu.

źródło: Iłża-promocja

red. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/ilza.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96