W naszym mieście działa kilka tematycznych telefonów zaufania, które udzielą pomocy w zależności od problemu, z którym się borykamy. Jeśli jesteś w potrzebie i nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc Telefon Zaufania to pierwszy krok na drodze do uporządkowania Twojego życia.
- POMARAŃCZOWA LINIA. Telefon Pomocy Rodzicom, których Dzieci Piją.
Tel.: 0 801-140-068 (koszt: 33 grosze, niezależnie od czasu trwania rozmowy)
Pomarańczowa linia jest jedną z ogólnopolskich infolinii prowadzona przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Głównym celem, który przyświeca tej linii jest wsparcie dla rodziców, którzy nie wiedzą, jak reagować w sytuacji kiedy ich dziecko nadużywa alkoholu.
- LINIA BRATERSKICH SERC. Telefon Zaufania (Caritas).
Tel.: 0 800-311-800 (bezpłatny)
Wychodząc naprzeciw różnym problemom Linia Braterskich Serc każdego dnia udziela porad z różnych dziedzin życia, począwszy od problemów związanych z uzależnieniem szeroko pojętym, przez problemy z komunikacją z nastolatkiem, po problemy małżeńskie. Każdego dnia porad udzielają wykwalifikowani wolontariusze:
- poniedziałki: księża,
- wtorki: katecheci i pedagodzy,
- środy: specjaliści poradnictwa rodzinnego,
- czwartki: psychologowie i terapeuci,
- piątki: policjanci i prawnicy,
- soboty: członkowie grup Anonimowych Alkoholików, Al-Anonu, Klubu Abstynenta i Monaru.
Linia czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 18.00 - 22.00 (w lipcu jedynie w poniedziałki; nieczynna w niedziele, święta oraz w sierpniu).
- NIEBIESKA LINIA. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie .
Tel.: 0 801-120-002 (płatny pierwszy impuls)
Pod tym numerem telefonu uzyskasz niezbędną pomoc jeśli jesteś osobą doznającą przemocy w rodzinie, osobą stosującą przemoc wobec bliskich lub byłeś/byłaś świadkiem przemocy domowej. Jeśli zadzwonisz, bądź pewien, że otrzymasz wsparcie psychologiczne i porady psychologiczne, a także prawne. Wykwalifikowani wolontariusze udzielą ci wskazówek, jak poradzić sobie z zaistniałą sytuacją, pomogą podjąć decyzje mające na celu przerwanie przemocy w twoim środowisku domowym oraz skierują cię do odpowiedniej placówki, która pomoże ci w trudnych chwilach.
Czynna od poniedziałku do soboty w godz. 10.00 – 22.00 w niedziele i święta
w godz. 10.00 - 16 .00
- TELEFON ZAUFANIA MAZOWIECKIEJ KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI
tel.: 800-191-902
Chcesz złożyć zawiadomienie dotyczące przestępstwa bądź jego sprawcy, ale boisz się o własne życie? Pod tym numerem telefonu możesz złożyć oświadczenie, zawiadomienie lub podzielić się wiedzą pomocną w procesie wykrywczym, a także jeśli posiadasz informacje dotyczące osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, zachowując przy tym anonimowość. Jeśli zaniepokoiło cię zachowanie policjantów lub brak reakcji z ich strony w sytuacji zgłoszenia przestępstwa bądź wykroczenia, pod tym numerem możesz podzielić się swoimi opiniami i wnioskami.
- KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA. RODZINNY OŚRODEK INTERWENCYJNO-MEDIACYJNY
Tel.: (48) 92-88
Każde dziecko bądź nastolatek, który doświadcza przemocy w domu czy szkole, nie tylko emocjonalnej, fizycznej, psychicznej oraz seksualnej otrzyma pod tym numerem wsparcie. Celem linii jest pomoc dziecku krzywdzonemu, a także jego rodzicom czy opiekunom. Dzwoniąc pod ten numer poznasz swoje prawa, a także dowiesz się, które z nich są naruszane w Twoim najbliższym otoczeniu. Z pewnością uzyskasz kompleksową pomoc prawną, psychologiczną oraz pedagogiczną.
(48) 92-88 TELEFON ZAUFANIA codziennie w godzinach 8.00 - 21.00
Tel.: (48) 362-27-45 Fax (48) 362- 54-61Ośrodek Interwencji kryzysowej udziela kompleksowej pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Przede wszystkim dotyczy to osób, które doświadczają przemocy w rodzinie (fizycznej, psychicznej, seksualnej), przeżywają kryzys w związku (małżeński, partnerski) lub których relacje z dziećmi są zaburzone.
e-mail osrodek@tpd.radom.pl pomoc@tpd.radom.pl www.tpd.radom.pl ul. Malczewskiego 20B 26-600 RadomTel.: (48) 3622789
ul. Narutowicza 1 26-600 Radom- STOWARZYSZENIE KATOLICKI RUCH ANTYNARKOTYCZNY „KARAN”
Tel.: (48) 362-20-46
ul. Reja 5/1 26-600 Radom- STOWARZYSZENIE „MONAR” PUNKT KONSULTACYJNY
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00
Siedziba dostępna dla osób niepełnosprawnych.