Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co z wodą na AIR SHOW? Prezydent reaguje

Co z wodą na AIR SHOW? Prezydent reaguje


Im bliżej pokazów tym, coraz więcej zapytań od naszych czytelników, co będą mogli ze sobą zabrać. Całodzienna impreza wymaga również przygotowania ze strony publiczności. Nasz czytelnik Piotr informuje:

- Zwracam się do redakcji z uprzejmą prośbą o poruszenie tematu wnoszenia wody w plastikowych butelkach, drobnych przekąsek oraz krzesełek rybackich w celu przyjemnego spędzenia pokazów Air Show. Jeden z moich kolegów z forum lotnictwo.net.pl otrzymał taką oto odpowiedź: "Pokazy są imprezą masowa i tak jak na mecz piłki nożnej tak i na pokazy nie wniesie Pan przedmiotów które mogły by być wykorzystanie niezgodnie z ich przeznaczeniem". Niezgodnie z przeznaczeniem może być wykorzystany każdy przedmiot np. kamera, telefon. Zawsze można telefon zjeść lub przyfasolić komuś kamerą. Większość ludzi nie będzie płaciło 5 zł za 500ml wody mineralnej. Dużo osób która zajmie sobie miejsca przy barierkach z drogim sprzętem nie ma zamiaru pozostawiać wcześniej zajętego miejsca i przemieszczać się ze aparatami wartym często tyle, co średniej klasy samochód. Przykładowo, na podobnych imprezach w Europie organizator zezwala na wnoszenie swojego prowiantu i nie ma żadnego problemu z zaśmiecaniem. Organizatorzy potrafią też zapewnić zimną wodę (za darmową) oraz kurtyny wodne dla ochłody.

W tej sprawie pisze do nas również oburzony czytelnik Karol. - Czy moglibyście napisać artykuł na temat zakazu wnoszenia wody podczas Airshow? Wszyscy widzimy jaka jest pogoda i temperatura. Ten zakaz jest absurdalny.

Co na to rzecznik AIR SHOW?

Rzecznik Air Show ppłk Artur Goławski w sposób ironiczny i nieuprzejmy odpowiadał na nasze pytania odnośnie obowiązujących zakazów. - A kto będzie sprawdzał te butelki, przyjdzie pani i sama nam pomoże? Kto po wszystkim będzie sprzątał? - pytał rzecznik.

Na sugestię, że widzowie płacą wysokie ceny za bilety stwierdził: - A wie pani ile kosztuje taka impreza, organizowała pani kiedyś coś takiego? Zawsze były napoje w takich cenach i ludzie nie narzekali, muszą płacić za napoje, bo inaczej będą musieli więcej zapłacić za bilety.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Generalnie rzecznik pokazów AIR SHOW na każde zadane pytanie odpowiadał stwierdzeniem: "A jak się pani wydaje?, Co sobie pani myśli?, Zróbmy mały test na inteligencję itp. "

Podpułkownik na stwierdzenie, że w niemiły sposób traktuje kobiety, a dziennikarz nie dzwoni po to, żeby domyślać się odpowiedzi, a uzyskać konkretną informację stwierdził: - Oooo asertywna się znalazła, tak mam problem z kobietami - zgadła pani.

Ppłk Goławski podkreślił, że pokazy są imprezą masową i należy dostosować się do obowiązującego regulaminu. - Będzie można wnosić napoje w małych plastikowych butelkach, jedną 200 mililitrową, taką której da sprawdzić się zawartość, może to być taka jak na jogurt – poinformował rzecznik. Jest to sprzeczne z tym, co podaje oficjalny regulamin pokazów. W paragrafie 3, punkcie 10, czytamy: Zabrania się wnoszenia jakichkolwiek napojów na teren Pokazów.

Rzecznik stwierdził również, że zezwalając na wnoszenie dużych butelek istnieje ryzyko, że widzowie będą wnosili alkohol np. wódkę, która jest łatwopalna, co stwarza niebezpieczeństwo. Takie ryzyko nie istnieje zezwalając na małe butelki? - Wydaje mi się, że nikt nie będzie podejmował takich prób – odpowiedział rzecznik AIR SHOW.

Po długiej i niemiłej rozmowie z ppłk Arturem Goławskim udało nam się ustalić, że na teren lotniska będzie można zabrać jedną małą plastikową butelkę np. z woda, rozkładane krzesełko, parasolkę w razie deszczu i własny prowiant np. kanapkę. Obowiązuje absolutny zakaz wnoszenia grilla na teren lotniska, bowiem on również stanowi zagrożenie – o czym również nie dowiemy się z regulaminu. Wiemy natomiast, że obowiązuje zakaz wprowadzania pojazdów i zwierząt.

Prezydent Miasta zapewni wodę...

W związku z kontrowersjami, jakie wzbudziła przekazana przez Dowództwo Sił Powietrznych informacja o zakazie wnoszenia butelek wody mineralnej na pokazy Air Show, władze miasta Radomia informują ze swej strony, że podobnie jak podczas poprzedniej edycji Air Show, zapewniona zostanie dystrybucja bezpłatnej wody.  Prezydent Andrzej Kosztowniak zwrócił się do Wodociągów Miejskich o zwiększenie - w porównaniu do poprzedniej edycji  - ilości dystrybutorów wody podczas tegorocznej edycji.

Wodna pitna będzie dostępna w specjalnie uruchomionym  stoisku Wodociągów Miejskich. Punkt wyposażony będzie w posiadające zaawansowany system filtracji wody dystrybutory, włączone do miejskiej sieci wodociągowej.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Woda wydawana będzie w kubkach jednorazowych, choć jednocześnie należy się liczyć z tym, że  Wodociągi Miejskie nie są w stanie zapewnić kubków jednorazowych dla wszystkich uczestników pokazów. W związku z tym będzie istniała możliwość napełnienia wodą np. własnych bidonów. Stoisko Wodociągów Miejskich zlokalizowane będzie na terenie lotniska w pobliżu punktu informacyjnego miejskiego Centrum Informacji Turystycznej.

Z korespondencji, jaką w sprawie wody pitnej na pokazach Air Show Urząd Miejski prowadzi z Dowództwem Sił Powietrznych wynika, że zapisy „Regulaminu pokazów i lotniska” dopuszczać będą możliwość wnoszenia przez publiczność napojów własnych, ale wyłącznie w kartonowych opakowaniach do 200 ml.

Stanowisko Dyrektora Biura Organizacyjnego AIR SHOW 2013

Po wczorajszym incydencie z rzecznikiem, do naszej redakcji zadzwonił Dyrektor Biura Organizacyjnego AIR SHOW 2013 z oficjalnymi przeprosinami. Poinformował nas, że zostaną wyciągnięte konsekwencje za niewłaściwe zachowanie ppłk Artura Goławskiego. Jednocześnie poprosił nas o wyjaśnienie kwestii wnoszenia wody na pokazy. - Zakaz wnoszenia wody w dużych butelkach obowiązywał na każdych pokazach, jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa. Tak, jak w ubiegłych latach będzie dostępna woda pitna z bezpłatnych dystrybutorów, którą każdy będzie mógł nalać do własnych pojemników. Uspokajamy również, że kontrole przy wejściu będą przeprowadzane w sposób bardzo racjonalny, tylko przedmioty które faktycznie mogą stanowić zagrożenie, nie będą mogły być wniesienie – informuje płk Artur Chwiejczak, Dyrektor Biura Organizacyjnego AIR SHOW 2013.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy