PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

AIR SHOW: Relacja z II dnia

AIR SHOW: Relacja z II dnia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Przed nami drugi dzień podniebnych szaleństw. Zapraszamy do śledzenia naszej bezpośredniej relacji z Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2015 w Radomiu. 

19.05

Ostatnie samoloty kołują nad radomskim lotniskiem. A to oznacza, że Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2015 dobiegają końca. Z naszej strony to już wszystko. Wkrótce zapraszamy do oglądania przebogatych galerii z II dnia pokazów. Bądźcie czujnie, bo zdjęcia mogą pojawić się w każdej chwili. My już dziękujemy za uwagę i miejmy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym Air Show w 2017 roku. Oczywiście w Radomiu. 


18.50

Biało-Czerwone Iskry żegnają się z publicznością, choć wrócą do Radomia na kolejną edycję Air Show. Jeżeli ta odbędzie się w naszym mieście, a wiele na to wskazuje. Dziś w programie pokazów zostały już tylko trzy punkty. Show Su-22, Mi-24 i W-3. Podczas ostatniego pokazu najwytrwalsi widzowie będą mogli zobaczyć desant żołnierzy i symulację walki na lądzie. 


18.20

I niestety rozpoczyna się ostatni już dziś pokaz formacji. Na zakończenie pokazów swój występ zaprezentują Biało-Czerwone Iskry. To polski zespół, który wystąpi na wszystkich dotychczasowych Air Show w Radomiu. Grupa korzysta z siedmiu samolotów TS-11 Iskra.


18.00

Przyszedł czas na podniebne show kapitana Adriana Rojka. Polski pilot zasiada za sterami MiG-29. Kapitan ze swoją maszyną umie zrobić wszystko i trzeba mu przyznać jest to efektowne. 


17.35
A już za chwilę wystartuje przedostatni zespół naszych pokazów. Szwajcarzy z Patruille Suisse. To już ich trzecia wizyta w Radomiu. Wcześniej odwiedzili nas w 2011 i 2013 roku. Zespół korzysta z sześciu samolotów F-5 Freedom Fighter.


17.30

A tak latali Frecce Tricolori. Więcej zdjęć wkrótce. 


17.20

Boicie się wybuchów? Bo lotnisko jest właśnie bombardowane. Trwa symulacja ataku w wykonaniu dwóch F-16 i dwóch Su-22


16.50

Patrzycie w niebo? Właśnie stratują Włosi z Frecce Tricolori. To już ich czwarta wizyta w Radomiu. Wcześniej wystąpili w 2001, 2011 i 2013 roku za każdym razem wprawiając w zachwyt publiczność. Zespół lata na 9 maszynach Aermacchi MB-339.


16.30

Orliki już kończą swój pokaz. Ale to nie koniec emocji na dziś. Za chwilę wystąpią ulubieńcy publiczności włoski zespół Frecce Tricolori. A potem czeka nas jeszcze bombardowanie lotniska, Szwajcarzy z Patrouille Suisse, Biało-Czerwone Iskry czy występ naszego solisty kapitana Adriana Rojka na Mig-29. Zatem przed nami jeszcze 3 godziny wspaniałych pokazów. 16.05


Odrzutowce kończą swoje pokazy. Kolejnym punktem programu jest występ radomskiej formacji Orliki. Patrzcie uważnie w niebo, bo nasi chłopcy zrobią show. 15.45

Dwa zespoły z rzędu to zbyt wiele. Także przyszła pora na solistów. Czekają nas występy dwóch potężnych maszyn. Najpierw gracki F-16 Zeus, a potem rumuński MiG-21.15.20

Po egzotycznych gościach z Jordanii przyszedł czas na powrót do Europy. Przed nami drugi hiszpański zespół - Patrulla Aspa. Zatem śmigła w górę :)


15.05

Po głośnym i efektownym występie Rafali przyszedł czas na przybyszy z dalekiej Jordanii. Za chwilę podniebny taniec rozpocznie zespół Royal Jordanian Falcons, czyli Jastrzębie Jordanu. To bardzo doświadczona i utytułowana grupa, która lata na samolotach Extra 300L.


15.00

Jak podają organizatorzy przed godziną 14 na drugi dzień pokazów weszło ponad 55 tysięcy osób. Wczoraj było prawie 80. Ciekawe czy padnie rekord frekwencji.


14.55

A wracając do Air Show. "Pszczółki" już na ziemi. Miejmy nadzieję, że odwiedzą nas też przy okazji następnej edycji Air Show. A teraz na niebie szaleje francuski odrzutowiec Rafale. 


14.50

Dla osób, które aktualnie postanowiły wyjechać z Radomia mamy złe informacje. Na ulicy Kozienickiej doszło do poważnego wypadku. Ruch odbywa się wahadłowo. Szczegóły TUTAJ.


14.20

Czas na kolejną już grupę. Tym razem czeka nas pokaz "Bałtyckich Pszczółek". Łotysze, latający na pięciu L-39 Albatros, po raz drugi odwiedzili Radom. Wcześniej ich umiejętności mogliśmy podziwiać w 2013 roku.


14.15

Oglądaliśmy właśnie pokazy kolejnego odrzutowca. Na radomskim niebie śmigał włoski Eurofighter. Słyszeliście ten ogromny huk?


14.05
A tak w powietrzu prezentował się belgijski F-16. Który kilka minut temu wylądował na ziemi.

13.55

Wracamy do pokazów. Przed nami występ drugiego dzisiaj zespołów. Na radomskim niebie pojawią się Duńczycy. A właściwie Zespół Królewskich Duńskich Sił Powietrznych Baby Blue. To czteroosobowa formacja na maszynach T-17 Saab Supporter.

13.45

Air Show to nie tylko pokazy lotnicze, ale też wystawa statyczna. Wartą ją odwiedzić i wejść do samolotów, które możemy oglądać w przestworzach. Czy zobaczyć sprzęt wojskowy, nie koniecznie lotniczy.

Wystawa statyczna
13.35

Po show Patrulla Aguilla czekają nas pokazy dwójki solistów. Jako pierwszy wystartuje gigantyczny turecki śmigłowiec T129. A po nim radomskim niebem zawładnie belgijskie F16.

13.25 

Na niebie szaleją Hiszpania, ale niestety zbierają się ciemne chmury. Miejmy nadzieję, że deszcz ominie lotnisko na Sadkowie.


12.50

Za chwile na niebie powinien pojawić się pierwszy zespół. W niedzielę zaszczyt otwierania pokazów formacji dostąpili Hiszpanie z zespołu Patrulla Aguila. Korzystają oni z siedmiu maszyn typu CASA C-10. To już ich trzecia wizyta w Radomiu. Wcześniej na Air Show byli w 2001 i 2005 roku.


12.30

Parada dobiega końca. Lądują Biało-Czerwona Iskry i Orliki. A to może oznaczać tylko jedno. Pokazy wojskowe czas rozpocząć. Na pierwszy ogień idzie solista ze Słowacji, który zasiada za sterami MiG-29. Kto robi lepsze show on czy kapitan Adrian Rojek?

12.20

Trwa parada, w której główne role ogrywają polskie samoloty: Biało-Czerwone Iskry i Orliki.


12.00

Rozpoczynamy właściwą część pokazów. Od desantu spadochroniarzy z M-28. 
11.45

Blok cywilny dobiega końca. Za moment początek części wojskowej. Rozpocznie się ona prezentacją wszystkich samolotów biorących udział w pokazach.


11.40

Wczoraj na Air Show zjawiło się ponad 80 tysięcy widzów. Dziś ten wynik może być poprawiony, bo jest zdecydowanie ładniejsza pogoda. A tak bawiliście się wczoraj.

Widzowie I dnia pokazów
11.30

Dziś na pokazach zjawiła się jednostka Unit 669 Izraelskich Sił Powietrznych. To gigantyczne mobilne centrum medyczne, które jest w stanie nieść pomoc na całym świecie. Więcej zdjęć i ciekawych informacji na ten temat znajdą Państwo - TUTAJ.11.05

A tymczasem na pokazach cały czas trwa blok cywilny. Prezentują się piloci Aeroklubu Polska. Blok wojskowy powinien zacząć się za niecałą godzinę.


10.45

Pamiętajcie, że na Air Show nie można wnosić napoi w opakowaniach o większej pojemności niż 200 ml. Jednak organizatorzy umieścili na lotnisku kilka ujęć wody pitnej. Każdy za darmo będzie mógł napełnić swoją butelkę albo skorzystać z jednorazowych kubeczków (można na lotnisko wnieść pustą butelkę typu PET). Więcej o darmowej wodzie, a także mapę ujęć znajdziecie - TUTAJ.

10.25
Wczoraj na lotnisku w pewnym momencie lunął deszcz. Dziś się na to nie zapowiada. Mamy piękną słoneczną pogodę i szykują się niezapomniane pokazy lotnicze. Zatem kto jeszcze nie jest na lotnisku niech się szykuje!

10.15

Air Show to nie tylko pokazy lotnicze. W trakcie tego weekendu w naszym mieście wiele się dzieje. Wczoraj wieczorem na przykład odbył się pokaz mody. Więcej na ten temat przeczytają Państwo -TUTAJ.

10.00

A na naszym profilu facebookowym można znaleźć video z miejsca, gdzie awaryjnie lądował śmigłowiec telewizyjny. Zapraszamy na nasz fan page - TUTAJ.


9.55

Mamy też dla Was zdjęcia z tego wydarzenia.

Awaria Błękitnego249.50

Wczoraj podczas trwania pokazów doszło do awarii w śmigłowcu telewizyjnym. Błękitny24 TVN-u został zmuszony do awaryjnego lądowania. W zdarzeniu ucierpiała jedna z osób podróżujących śmigłowcem. Więcej na ten temat przeczytają państwo TUTAJ.

9.35

Przypominamy również, że podczas trwania Air Show wprowadzony został całkowity zakaz używania dronów i innych sprzętów latających w okolicach lotniska na Sadkowie. Za jego złamanie grożą surowe kary. Więcej o zakazie przeczytają Państwo - TUTAJ.


9.20

Wczoraj na Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2015 zjawiła się szefowa rządu Ewa Kopacz. Pani premier podkreślała, że Radom na dwa dni stał się stolica światowego lotnictwa. Ewa Kopacz zauważyła również, że to wspaniała promocja dla miasta, a ludzie, którzy choć raz przyjadą do Radomia chętnie tu wracają. Szczegóły wystąpienia pani premier można przeczytać - TUTAJ.

9.10

Przypominamy, że na lotnisko najlepiej wybrać się autobusem. Jednak jeżeli ktoś preferuje transport samochodowy to musi liczyć się z licznymi utrudnieniami w ruchu. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo - TUTAJ.

9.00

Rozpoczął się pokaz Aeroklubu Polska. Na niebie pojawiają się balony. Potem będzie okazja zobaczenia szybowców, paralotni i wielu innych maszyn.


8.50

Organizatorzy podali właśnie nowy, trochę zmieniony, program niedzielnych pokazów. Nasz bohater kapitan Adrian Rojek swoje podniebne ewolucje w MiG-29 zaprezentuje tuż po 18. Natomiast jako pierwszy zespół punktualnie o 13 wystartują Hiszpanie z Patrulla Aquilla. Szczegółowy  harmonogram znajdą Państwo - TUTAJ.

8.40

Pamiętajcie, że na lotnisko zdecydowanie lepiej dostać się komunikacją miejską. MZDiK specjalnie na ten weekend wydłużył trasy niektórych autobusów i uruchomił sześć dodatkowych linii. Szczegóły znajdziecie - TUTAJ.8.30

Dla tych co właśnie teraz szykują się do wyjścia na Air Show mamy kilka cennych porad. Pamiętajcie, że na pokazy nie wniesiecie napoi o pojemności większej, niż 200 ml, ale możecie mieć ze sobą pustą butelkę. Zabierzcie kanapki lub coś do jedzenia, a także wygodne buty, karimatę lub krzesełko. Przyda się również aparat i lornetka. Zdecydowanie więcej cennych porad znajdziecie w najnowszym numerze tygodnika 7 Dni. Kto go jeszcze nie czytał ma jedną z ostatnich okazji. Wydanie 498 numeru 7 Dni możecie pobrać - TUTAJ.

8.20

A jeżeli ktoś woli oglądać zdjęcia to zachęcamy do zerknięcia na naszą galerię z I dnia Air Show 2015. 

I dzień Air Show 20158.10

Dla tych, którzy wczoraj nie byli na Air Show mamy zapis naszej ponad dwunastogodzinnej relacji. Możecie ją przeczytać - TUTAJ.


8.00

Witamy serdecznie w naszej relacji LIVE z drugiego dnia Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2015 w Radomiu. Bramy na lotnisko już zostały otworzone. Pierwsze maszyny w niebo powinny wzbić się około godziny 9.00

KD

loading...
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy