AIR SHOW już za nami

AIR SHOW  już za nami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

– To było wspaniałe widowisko. Jestem pod wielkim wrażeniem kunsztu pilotów zarówno samolotów wojskowych, jak i cywilnych. Świetnym pomysłem było usytuowanie na lotnisku punktów dystrybucji wody, do których ustawiały się długie kolejki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również opaski, rozdawane w ramach akcji „Bezpieczne dziecko”. Tegoroczna edycja była bardzo dobrze zorganizowana, a służby spisały się na medal. Te pokazy na długo pozostaną w mojej pamięci – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.


Air Show - II dzień cz.I


W tym roku zaproszenie do udziału w tym niezwykłym widowisku przyjęli przedstawiciele 20 państw. W programie były indywidualne popisy pilotów wojskowych i cywilnych statków powietrznych, a także szczególnie lubiane przez widzów występy zespołów akrobacyjnych.

Na Air Show zaprezentowało się aż 9 grup. Polskę reprezentowały Biało-Czerwone Iskry oraz radomski zespół Orlik. Do Radomia przyleciały także m.in: Patrouille Suisse ze Szwajcarii, Frecce Tricolori z Włoch, Patrulla Aquila z Hiszpanii, Baby Blue z Danii, Baltic Bees z Łotwy, Royal Jordanian Falcons z Jordanii oraz hiszpańska grupa latająca śmigłowcami Colibri Patrulla Aspa.

Podniebnym ewolucjom towarzyszyła statyczna wystawa samolotów i innego sprzętu wojskowego. W tym roku przypadała również 75 rocznica bitwy o Anglię. Mogliśmy zobaczyć samoloty z tamtych czasów.

- Były to bardzo udane i ekscytujące dwa dni. Zapraszamy do Radomia za dwa lata na kolejną, jubileuszową edycję Air Show - mówi Anna Maria Białkowska.

KS./fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy