Rój pszczół w środku miasta!

Rój pszczół w środku miasta!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=596]

Kilka dni temu rój pszczół pojawił się przed klatką schodową wieżowca przy ulicy Czystej. - Nie wiemy, co mamy robić. Kiedyś wzywało się straż pożarną i było po sprawie. Teraz jest inaczej. Jad pszczół może być niebezpieczny. Boimy się o nasze dzieci. Ten rój trzeba jak najszybciej stąd usunąć - mówili mieszkańcy wieżowca.

Faktycznie, kilka lat temu tego typu sprawami zajmowała się straż pożarna. - Ale po zmianie przepisów zostaliśmy zwolnieni z tego obowiązku. Oczywiście usuwamy owady, gdy zagrażają życiu i zdrowiu osób w budynkach użyteczności publicznej, jak np. w szkołach. Sytuacja jest o wiele łatwiejsza w przypadku pszczół. Owady te są najczęściej zabierane przez wykwalifikowanych pszczelarzy - tłumaczy Paweł Pora, rzecznik KM PSP w Radomiu.

A co należy zrobić, gdy zagrażają nam osy lub szerszenie? Pozostaje kontakt z firmami zajmującymi się dezynsekcją i deratyzacją. Do czasu przyjazdu specjalnie wyposażonej ekipy swoją pomoc oferuje straż miejska, która zabezpieczy teren, który upodobały sobie owady. W Radomiu funkcjonuje kilka przedsiębiorstw, które zajmują się usuwaniem owadów. Część przyjmuje zgłoszenia tylko od instytucji, więc najlepiej, posiłkując się wyszukiwarką internetową, szukać metodą prób i błędów. Tak czy inaczej koszt zdjęcia gniazda szerszeni to dla prywatnej osoby około 150 zł.

MS/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy