Psiaki dostały nowe boksy

Psiaki dostały nowe boksy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Nowe boksy zostały już odebrane i są gotowe do użytku. W każdym z nich znajduje się po jednej budzie. Będziemy się starać o wstawienie kolejnych bud, ponieważ miejsca w schronisku ciągle brakuje. Obecnie przebywa tam 13 psów - poinformowała Agnieszka Urbańska, kierownik radomskiego schroniska.
Dodajmy, że w schronisku przebywa ponad 600 zwierząt.

[gallery id=148]

W schronisku pomagają wolontariusze, którzy w weekendy sprzątają boksy dla zwierząt. Spacerują z psami, a co najważniejsze zapewniają im kontakt z człowiekiem. Dodatkowo pomoc w utrzymaniu czystości w schronisku zapewniają więźniowie.

- Towarzystwo pokrywa z własnych środków 10 proc. kosztów funkcjonowania schroniska. Dodatkowo z Gminy Miasta Radomia otrzymujemy rocznie dofinansowanie w kwocie 564 tys. zł, które przychodzi do nas w 6 transzach - są to pieniądze zarówno na utrzymanie schroniska, jak i na pensje dla jego pracowników. Istotne są również dla naszej działalności fundusze, które wpływają do nas z 1 proc. podatku. Wszystkie kwoty, które pozyskujemy, przeznaczamy na różnego rodzaju prace w schronisku i zapewnienie wyżywienia dla jego podopiecznych  - podkreśliła Maria Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Wszystkich zainteresowanych adopcją psa zapraszamy do radomskiego schroniska.

Dorota Trojanowska/Fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy