Kto zaopiekuje się kotami w Radomiu?

Kto zaopiekuje się kotami w Radomiu?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Magistrat rozstrzygnął konkurs na realizację zadania publicznego dotyczącego ochrony zwierząt. 20 tys. zł zostanie podzielone pomiędzy Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Stowarzyszenie Przyjaciół  Zwierząt "4 Łapy". 

Przypomnijmy, że przedmiotem konkursu, który został ogłoszony w lutym, jest sterylizacja i kastracja wolno żyjących kotów miejskich, opieka nad nimi poprzez ich dokarmianie oraz edukacja w zakresie właściwych postaw człowieka wobec tych zwierzaków. Na zadanie to gmina zarezerwowała w tegorocznym budżecie 20 tys. zł. Kwota ta została podzielona po równo między Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Stowarzyszenie Przyjaciół  Zwierząt ,,4 Łapy’’. 

- Ze względu na specyfikę problemu, Wydział Ochrony Środowiska bardzo szczegółowo opisał warunki realizacji tego zadania. I tak, na sterylizację i kastrację kotów musi być przeznaczone nie mniej niż 80 procent ogólnej kwoty dotacji. Zabieg musi być wykonany w lecznicy, gdzie weterynarz wcześniej oceni stan zwierzęcia, kwalifikując je do znieczulenia. Kot musi też zostać odpchlony i odrobaczony, a przede wszystkim należy mu zapewnić po zabiegu niezbędną opiekę. Dopiero po powrocie do pełnej sprawności kot może zostać wypuszczony - informuje Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Czasowe dokarmianie, którym objęte ma być co najmniej 100 wolno żyjących kotów, odbywać ma się zimą, w okresach zwiększonego zapotrzebowania na pokarm.

MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy