Bezpłatnie zaczipują radomskie psy

Bezpłatnie zaczipują radomskie psy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


To kolejna już miejska akcja darmowego czipowania psów. Aby skorzystać z tej ulgi, należy w jednej z pięciu lecznic (ich wykaz właściciele czworonogów znajda na stronie miasta) wypełnić wniosek o oznakowanie i rejestrację psa. Trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości i książeczkę szczepień pupila, z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie.

- Po zaczipowaniu lekarz weterynarii dokonuje adnotacji w książeczce zdrowia psa o jego oznakowaniu (wklejenie kodu) i przekazuje właścicielowi zwierzęcia pozostałe naklejki z kodem kreskowym oraz identyfikator potwierdzający czipowanie – tłumaczy Ryszarda Kitowska z biura prasowego magistratu. – Następnie dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL.

Czipowanie to doskonała metoda umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela zwierzęcia. W chwili jego znalezienia można specjalnym czytnikiem odczytać numer i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu i powiadomić go o odnalezieniu ulubieńca.

Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami. Elektroniczne oznakowanie jest również jednym z niezbędnych wymogów, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.


nika, "7Dni", fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy