Beagle, yorki, mastify, czyli 140 ras na wystawie psów

Beagle, yorki, mastify, czyli 140 ras na wystawie psów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Pokazy psów rasowych na stałe wpisały się do terminarza wydarzeń kulturalnych naszego miasta, jak również wśród członków i miłośników kynologii w kraju i zagranicą - mówi Jan Nowakowski, prezes Związku Kynologicznego w Polsce Oddział Radom.

Na niedzielną wystawę zgłoszonych zostało ponad 750 psów, reprezentujących około 140 ras. - Najwięcej zgłoszono na tegoroczną wystawę ras myśliwskich, owczarków niemieckich i bokserów, które zyskują coraz większą popularność - mówi Sebastian Sowa ze Związku Kynologicznego w Polsce Oddział Radom.

XXVIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Radomiu

W imprezie udział wzięli wystawcy psów z całej Polski. Oprócz oceny psów w ringach pod względem ich wyglądu i wartości hodowlanej, na ringu honorowym prowadzone były pokazy najpiękniejszych psów z poszczególnych ras, które otrzymały tytuły „Zwycięzca Rasy”. Wystawcy przybliżyli zwiedzającym portrety ras, ich pochodzenie, przeznaczenie i charakter. Na wystawie zaprezentowane zostały psy z wszystkich 10 grup zarejestrowanych w Międzynarodowej Organizacji Kynologicznej  FCI, której członkiem jest Polska.

Na ringu głównym, w trakcie trwania wystawy można było zobaczyć pokaz szkolenia psów, a także najmłodsi uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym.

Dorota Trojanowska/Fot. Andrzej Michalik

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy