„Zmień się na LATO/A” - odpowiednia suplementacja

„Zmień się na LATO/A” - odpowiednia suplementacja
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Zadbane i wysportowane ciało w ostatnich latach stało się aktualnie obowiązującym trendem. Nie wszyscy wiedzą jednak, że aby prawidłowo o nie zadbać, nie wystarczy tylko trening fizyczny i zbilansowana dieta. Zapotrzebowanie osób trenujących systematycznie – rekreacyjnie jak i wyczynowo na składniki pokarmowe jest znacznie większe niż osób nie uprawiających sport. W dzisiejszych czasach, kiedy żywność jest wyjałowiona, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników, szczególnie podczas regularnych treningów, należy zadbać o suplementację. Jest ona konieczna i powinna być prawidłowo dobrana do indywidualnych potrzeb – wyjaśnił Jarosław Krawczyk, specjalista ds. suplementacji, właściciel sklepów z odżywkami i suplementami diety w Radomiu oraz sklepu internetowego FIGHTSPORTS.pl.

Jak przekonuje, suplementy diety są bezpieczne i oparte głównie na składnikach pochodzenia naturalnego. Ich dawkowanie i dobór musi jednak poprzedzić wywiad ze specjalistą. - Słabe serce, nadciśnienie, czy choroby przewlekłe mogą wykluczyć przyjmowanie niektórych suplementów, dlatego warto skonsultować się ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem ich przyjmowania – powiedział Jarosław Krawczyk. - Suplementy diety są dopasowywane do rodzaju i celu treningu, stażu treningowego, wcześniej stosowanej suplementacji i przyjmowanej diety. Dawki są przeznaczone na około miesiąc, ewentualnie dwa, a następnie korygowane zgodnie z nowymi potrzebami.

Specjalista ds. suplementacji przekonuje, że niedobór niektórych mikro i makro składników podczas treningów może prowadzić do przemęczenia, znużenia, a także kontuzji. Startowe pakiety suplementów i odżywek można kupić już w cenie do kilkudziesięciu zł. - Warto o tym pamiętać, bo zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić do przykrych konsekwencji. Suplementy i odżywki dla sportowców to przede wszystkim witaminy, minerały, białka, zdrowe tłuszcze i węglowodany, głównie pochodzenia naturalnego. Odpowiednio dobrane pomagają nam łatwiej i szybciej osiągnąć zamierzony cel podczas treningów – wyjaśnił Jarosław Krawczyk.

Jarosław Krawczyk od młodzieńczych lat aktywnie uprawiający sport. Jego hobby to kulturystyka i sporty walki. Założyciel firmy FIGHTSPORTS.pl. Zwolennik i propagator zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. W 2000 roku otworzył pierwszy sklep w C.H. Korej przy ul. Wernera i w 2005 roku w C.H. Feniks przy ul. Śląskiej - miejsca, gdzie osoby uprawiające sport rekreacyjnie oraz zawodowo mogły dostać specjalistyczne odżywki i suplementy, dobrane profesjonalnie do ich potrzeb i dyscypliny sportu jaką uprawiają.

Otrzymał tytuły i certyfikaty:
- Specjalista do spraw Żywienia i Suplementacji
- Specjalista w zakresie Budowania siły i masy mięśniowej
- Specjalista w zakresie Kształtowania masy Mięśniowej
- Specjalista w zakresie Budowania separacji mięśniowej
- Specjalista w zakresie Budowania definicji mięśniowej
- Specjalista Bezpośredniego przygotowania sportowego

A.J. / fot. archiwum prywatne

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy