Służba zdrowia od nowa!

Służba zdrowia od nowa!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Bartosz Arłukowicz nowy minister zdrowia, wystąpił pierwszy raz od kilku tygodni przed kamerami, przekonując, że zmieni na lepsze obraz polskiej służby zdrowia. Jak sam powiedział sprawa priorytetowa będzie ,, reforma całego systemu” ochrony zdrowia.

foto:KPRM
Mam wiele determinacji i odwagi, żeby przeprowadzać odważne reformy - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN 24. Już teraz z pełna odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że pacjenci nie będą musieli płacić za leki refundowane 100 procent. Będzie to możliwe dzięki negocjacjom z firmami farmaceutycznymi zaoszczędziliśmy miliard zł, który będzie przeznaczony na leki- mówił.

Arłukowicz ujawnił, że odbył kilka ,,rzeczowych rozmów z prezesem NFZ", spotykał się też ze środowiskiem lekarskim i aptekarskim- mówił. Przygotowywane przez nas ministerialne rozporządzenie odnoszące się do zasad wydawania recept przez lekarzy musi być kompromisem środowisk co będzie z korzyścią dla pacjentów.

W pełni zdaje sobie sprawę z tego, że emocje jakie w ostatnich dniach towarzyszą dyskusji o przyszłości polskiego systemu ochrony zdrowia są w trosce o Polską służbę zdrowia. ,,Tylko zmiany mało odważne nie wzbudzają emocji, tylko mało ważne decyzje nie wzbudzają emocji – podkreślał minister.

Arłukowicz podkreślił, że rozumie różnice poglądów jakie występują w związku z proponowanymi reformami. Jak sam powiedział ,,byłoby rzeczą nienaturalną, aby przy trudnym procesie regulującym miliardy złotych" nie dochodziło by do emocjonalnych dyskusji.

Nowy minister zdrowia na pytania dziennikarzy czy będzie kontynuował reformy swej poprzedniczki Ewy Kopacz, którą krytykował będąc jeszcze politykiem SLD, odparł, że obecnie jako minister zdrowia  czuje odpowiedzialność za decyzje dotyczące pacjentów służby zdrowia i zamierza realizować te projekty, które on sam uzna za słuszne.

Źródła: PAP, TVN24

 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy