Radom wymasowany! Kolejna akcja w marcu

Radom wymasowany! Kolejna akcja w marcu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W piątek (5 grudnia) w Medycznych Szkołach Policealnych CKZiU w Radomiu przy ul. Kelles – Krauza 3, po raz pierwszy w Radomiu odbyła się impreza „Masujemy Radom”!

Pokazy, prelekcje i bezpłatne zabiegi masażu dla Radomian to tylko niektóre atrakcje przygotowane podczas akcji skierowanej  do wszystkich mieszkańców miasta, Jej inicjatorem jest fizjoterapeutka, nauczyciel Medycznych Szkół Policealnych CKZiU Agnieszka Podgórska-Zdyb.

- Imprezę taką zorganizowaliśmy po raz pierwszy w Radomiu. Od południa wzięło w niej udział około 200 osób, można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat technik i nowości w masażu. Na przykład na temat worksite, czyli masażu wykonywanego na siedząco podczas pracy np. przy komputerze. Jest to coraz popularniejsze w dużych miastach, gdzie pracodawcy zamawiają go dla swoich pracowników. Jest to masaż relaksacyjny, który ma za zadanie pobudzić i dodać energii – powiedziała Agnieszka Podgórska-Zdyb. – Była również okazja zapoznać się z metodą kinesiotaping, czyli oklejania pacjentów specjalnymi taśmami w celach przeciwbólowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również wykład na temat kontuzji u biegaczy. Specjaliści dawali gotowe rozwiązania, jakie techniki zastosować po odniesieniu kontuzji – dodała.

Zobacz galerię zdjęć

Od godziny 15 uczniowie klas technik masażu po wstępnym wywiadzie masowali wszystkich chętnych radomian. Jak zapowiada organizatorka akcji, w marcu odbędzie się kolejna impreza. – Tym razem pod hasłem „Upiększamy Radom” zaprosimy wszystkie chętnie panie, w przededniu ich święta, aby wykonały sobie zabiegi na twarz i dłonie – powiedziała Agnieszka Podgórska-Zdyb

A.J./fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy