Niepełnosprawni pełni pasji

Niepełnosprawni pełni pasji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Młodzi ci mają wiele zainteresowań i uzdolnień, a w placówkach masowego kształcenia są często pomijani i niedostrzegani. Uczestnikami klubu jest młodzież z niepełnosprawnością ruchową i chorobami neurologicznymi kształcąca się w gimnazjach i szkołach policealnych.

W Radomiu młodzi, ambitni, ale nie w pełni sprawni ludzie nie mają możliwości spotkania się i realizowania swoich pomysłów poza szkoła. Szkoła nie zawsze daje takie możliwości. Nauczanie indywidualne staje się często „ złotą klatką” dla młodego człowieka i zamiast otwierać go na świat zamyka mu drogę do społeczeństwa.

Mamy nadzieję, że w trakcie realizacji założeń Klubu , ulegnie zmianie postrzeganie młodzieży w środowisku, a przede wszystkim zmieni się ich stosunek do samych siebie. Klubowicze poznają swoją wartość i spojrzą w przyszłość nie poprzez pryzmat swoich niepełnosprawności , lecz przez swoje talenty, wiedzę i umiejętności. Mamy nadzieję , że uda nam się osiągnąć założone cele głównie poprzez aktywizację młodzieży i wdrożenie jej w życie społeczne. Uwrażliwienie i możliwość spojrzenia na innych potrzebujących z perspektywy „dawcy” a nie „biorcy” będzie motorem do tworzenia dojrzałej osobowości i realizacji siebie.

Spotkania Klubu Młodych odbywają się co 2 tygodnie w Poradni Rehabilitacji Neurologicznej „AGA” . 

Poradni Rehabilitacji Neurologicznej „AGA”
ul. Królowej Jadwigi 12
26-600 Radom


.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy