8 maja przyjdź i oddaj krew!

8 maja przyjdź i oddaj krew!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np. dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie - dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować!

Osoba, która otrzymuje Twoją krew jest Ci nieznana, ale ta osoba jest czyimś ojcem, matką, dziadkiem lub przyjacielem. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

PAMIĘTAJ!

Możesz oddać krew, kiedy:

- czujesz się zdrowy,

- ważysz nie mniej niż 50 kg,

- pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,

- jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się 8 maja.

Musisz być:

- po lekkim, beztłuszczowym posiłku,

- z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

Każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych (oznaczenie grupy krwi, badania wirusologiczne).

Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana pod patronatem Narodowego Centrum Krwi, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Patronat honorowy nad kampanią objęli: kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser, bp Józef Guzdek oraz Klasztor na Jasnej Górze i Klasztor w Niepokalanowie.


Źródło: KWP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

RADOM FOOD FEST: Zobacz, co zjemy

~ Dla mnie osobiście największym zaskoczeniem jest Restauracja Leśny Dwór! Słyszałem o niej już od kilku lat ale zawsze było mi nie po drodze. Jednak nauczony wygody zawsze wybierałem się z rodziną do lokalnych knajp w centrum miasta. Ten festiwal jednak zmotywował mnie z całą gromadą moich dzieci i ukochaną żoną do wycieczki w kierunku Skaryszewa - a tam coś co moje dzieci skomentowały: "tato, tatusiu - obiecaj nam, że jak tylko zrobi się cieplej będziemy tu przyjeżdżać na ten plac zabaw" Za bardzo nie wiedziałem o czym mówią - bo w środku zauważyłem tylko malutki kącik dla dzieci - jednak wyciągnięty za rękę na tył ogrodu - zobaczyłem gigantyczny - plac zabaw z kilkoma spiralnymi zjeżdżalniami - no jeszcze takiego w Radomiu - ok zaryzykuje w Polsce nie widziałem! Więc dziękuję Leśnemu za taką inicjatywę i pyszne jedzenie a przede wszystkim za to miejsce do zabaw gdzie zostałem już zmuszony przez moją kochaną 3 przyjeżdżać w każdy weekend - "jak będzie cieplej". Polecam bo warto a poza Leśnym Dworem nawet smacznie było w NihilNovi. bardzo przeciętnie w Pasji - moja porcja polędwicy ciut sucha ale w miarę zjadliwa. Jeśli chodzi o Karo - no cóż tylko deser był dla mnie ok ale żona chwaliła przystawkę - więc zdania są podzielone. Jednak bezkonkurencyjnie podsumowując - jako ojciec: słucham się moich 3 bezwzględnych krytyków i jednogłośnie wygrywa Leśny Dwór - sms wysłałem na Was - ale widzę jakieś dziwne zjawisko w tym głosowaniu - jakby wszyscy nagle siedzieli i wysyłali sms-y;) Ktokolwiek "wygra" - fajna inicjatywa - no bo bez Was byśmy musieli jeździć w każdą niedzielę do Chlewisk a już alternatywnie - bliżej bo ok. 10 km. mamy do Leśnego Dworu ;) Dziękuję, że w Radomiu - coś się dzieje!

Polecamy