Zakrzew. Nowa szkoła w Bielisze

Zakrzew. Nowa szkoła w Bielisze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Dzięki tej nowoczesnej szkole uczniowie nie tylko będą mogli uczyć się w świetnych warunkach, ale co szczególnie istotne – będą uczyli się razem, w jednym budynku. Ta niezwykle ważna inwestycja nie tylko zbliży mieszkańców gminy Zakrzew, ale da również możliwość szybszego i lepszego rozwoju dzieci – powiedział wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Od 4 września naukę w nowej placówce rozpoczęło 308 uczniów. W szkolę pracę znalazło również 32 nauczycieli. Teren pod inwestycję zakupiono od parafii Matki Bożej Różańcowej. Zgodę na sprzedaż wyraził biskup radomski Henryk Tomasik. Budowa szkoły w Bielisze trwała około 3 lat, a inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł.

- Dostaliśmy 530 tys. zł z Totalizatora Sportowego poprzez urząd marszałkowski. Staramy się też o dofinansowanie do budowy boisk, ale nie mamy jeszcze decyzji – powiedział wójt gminy Zakrzew Sławomir Białkowski.

Budowa szkoły w Bielisze była koniecznością. Do czerwca dzieci uczyły się w dwóch placówkach: na Wacynie i w Janiszewie. Szkoły zlikwidowano, ponieważ nie spełniały współczesnych standardów. Budynki były przedwojenne i nie nadawały się do modernizacji.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy