Vademecum Kwaśniewskiego

Vademecum Kwaśniewskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Nie można rzecz jasna przesadzać z nadmiernymi sceptycznymi konkluzjami płynącymi z obecnej sytuacji jaką mamy w Europie. Obywatele wspólnoty nie potrzebnie są straszeni przez Angelę Merkel i Nicolasa Sarkozyego, rozwiązaniem na wyjście z kryzysu UE jest dalsza integracja, a nie jak chcą niektórzy politycy także w Polsce zaniechanie dalszego poszerzania wspólnoty-powiedział były prezydent.

Jesteśmy na etapie trudnych decyzji, sytuacja jest dramatyczna i albo nam się powiedzie razem, albo nas diabli wezmą razem, wyjście jest tylko jedno zmierzać do przodu powiedział Kwaśniewski w ,,Faktach po Faktach” w TVN24

Źle się dzieje jeśli dwa państwa, które pełnią niejako funkcje przywódcze w Unii Europejskiej, a raczej ich przywódcy czyli Angela Merkel i Nicolas Sarkozy od dłuższego czasu straszą Europę to lekka przesada jeśli słyszymy, że ,,Unia znajduje się na końcu jednej Unii i początku drugiej”. Według Aleksandra Kwaśniewskiego takie słowa są skierowane do obywateli Niemiec i Francji aby zaakceptowali reformy. Wspólnota niejednokrotnie zgadzała się pod taką presją na reformy- mówił były prezydent.

Unia Europejska jeśli chce dalej być poważnym graczem na światowej scenie politycznej "musi się wpisać w nową architekturę świata". – Chiny przybierają postać supermocarstwa, Rosja i Brazylia również rosną w siłę. Podziały, które jeszcze niedawno były, straciły na znaczeniu dziś nie liczy się tylko Ameryka i Europa, podczas gdy te dwa mocarstwa popadły w rutynę inne kraje nie przyglądał się temu założonymi rękoma wręcz przeciwnie rozwijały się i dziś realnie wpływają na starą hierarchię.

Ł.G

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy