Tusk - zima nas nie zaskoczy

Tusk - zima nas nie zaskoczy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tuż po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Tusk powiedział że, najbliższe dni nie zwiastują przełomu w pogodzie więc nie mamy powodów do niepokoju.

foto:KPRM
Po spotkaniu Donald Tusk powiedział, że dotyczyło przygotowaniom do zimy i ewentualnym działaniom zapobiegawczym na drogach, kolei oraz energetyce. Dzięki przychylnej pogodzie na terenie całej Polski nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń które mogły by przynieść takie zagrożenie jak to miało miejsce zeszłej zimy- powiedział premier.

Donald Tusk odniósł się do opinii krążących w mediach, że jakoby w Polsce jest zagrożenie suszą ,, te rewelacje są, delikatnie mówiąc przesadzone”, świadczą o tym stany wód głębinowych i występujące opady które mieszczą się w normie. Jest oczywiście kilka problemów min. w Kozienicach gdzie niski stan Wisły utrudnia chłodzenie elektrowni.

Problem związany z energetyką, nie jest co prawda na wysokim poziomie ale udało się w ostatnich miesiącach przeprowadzić inwestycje, które realnie wpłynęły na większe bezpieczeństwo w tej dziedzinie. Za przykład zmian może posłużyć Wielkopolska- dodał premier.

Premier zapewniał, że według prognoz jakimi dysponuje początek zimy nie będzie odbiegał od wieloletniej normy, zapewniał również, że służby odpowiedzialne za poszczególne dziedziny życia społecznego są znacznie lepiej przygotowane niż jeszcze rok czy dwa lata temu. Podjęliśmy działania które powinny zapobiec taki obrazkom w energetyce czy na kolei jak to miało miejsce w zeszłym roku- powiedział Donald Tusk.

Źródło: PAP

Ł.G

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy