Tusk się nas boi

Tusk się nas boi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Andrzej Gwiazda i Zbigniew Romaszewski to nazwiska, które weszły w skład komitetu honorowego ,,Marszu niepodległości i solidarności” organizowanego przez PiS. Pochód  zostanie zorganizowany 13 grudnia w 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

foto: www.pis.org.pl
Prezes partii Prawa i Sprawiedliwości podczas prezentacji komitetu honorowego marszu, który zostanie zorganizowany w 30 rocznice wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju powiedział, że ,, premier najwyraźniej boi się tej rocznicy i jakiejkolwiek aktywności społecznej. Trzeba go spytać dlaczego? To będzie marsz pamięci o stanie wojennym. Stan wojenny nie został oceniony w kategoriach moralnych i prawnych, Wojciech Jaruzelski jest dzisiaj człowiekiem honoru”

W skład komitetu wchodzą m.in. dziennikarze ,,Gazety Polskiej”- Tomasz Sakiewicz, Katarzyna Gójska- Hejke, Marcin Wolski. Ks. Tadeusz Isakiewicz- Zalewski, Jan Pietrzak, Jan Pośpieszalski Ewa Stankiewicz oraz Rafał Ziemkiewicz. Zapowiedz marszu niepodległości została ogłoszona tuż po wystąpieniu Radosława Sikorskiego w Berlinie. Jak uważa PiS minister spraw zagranicznych nawoływał do ,,ograniczenia suwerenności Polski".

Jarosław Kaczyński podkreślał, że nie można lekceważyć słów Radosława Sikorskiego, które zostały wypowiedziane w stolicy obcego mocarstwa, który bez żadnego zastanowienia deklaruje swoje wyrzeczenie się suwerenności- mówił prezes. Kaczyński jasno powiedział, że ,,rząd usiłuje nastraszyć uczestników marszu i nadać temu wydarzeniu charakter odrzucający."- to będzie marsz pamięci o stanie wojennym, o solidarności z tamtego okresu - oświadczył prezes PiS.

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy