Straciłeś tablicę? Nie przejmuj się!

Straciłeś tablicę? Nie przejmuj się!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tacy pechowcy będą mieli mniej formalności do wypełnienia, a tym samym i wydatków. Aktualnie jeszcze każdy wydawany przez starostę nowy dowód rejestracyjny wymaga naklejenia w nim odpowiedniej części nowej nalepki, czyli wydania nowego kompletu znaków legalizacyjnych. To przekłada się na konieczność ponownej legislacji tablic rejestracyjnych nalepkami z nowego kompletu.
Nowe rozporządzenie ministra mówi wyraźnie, w jakich sytuacjach wydanie dowodu przez organ rejestrujący nie wymaga wydania nowych tablic, a więc i nowego kompletu znaków legalizacyjnych.

Będzie to możliwe gdy kierowca wystąpi o wydanie nowego dowodu, bądź kiedy w starym zabraknie miejsca na kolejne wpisy terminu badania technicznego. Wydawanie nowego dowodu rejestracyjnego - kiedy dochodzi do sprzedaży lub kupna pojazdu na obszarze tego samego starostwa - także nie będzie wymagało ubiegania się o nowe tablice.

W przypadku kiedy kierowca zgubi lub zniszczy nalepkę na tablicy rejestracyjnej, starosta zalegalizuje ją po przedstawieniu pozwolenia czasowego oraz tymczasowych tablic i po złożeniu przez właściciela, stosownego oświadczenia, że nalepka została utracona.

Źródła: TVN24, Ministerstwo Transportu


ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy