Rośnie liczba ofiar mrozów w Polsce!

Rośnie liczba ofiar mrozów w Polsce!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Trzeba głośnio mówić o tych danych i apelować o wrażliwość wśród społeczności, ponieważ nie wystarczy tylko pełna gotowość odpowiednich służb w niesieniu pomocy osobą szczególnie narażonym na niskie temperatury. "Tu tak naprawdę najwięcej zależy od zwykłych obywateli"- mówił dzisiaj w Radiu Zet minister spraw wewnętrznych.

Cichocki apelował o to, by pamiętać o bezdomnych, bo tak naprawdę każdy z nas, ,,kto zadzwoni na policję czy do straży miejskiej, a może też poda trochę herbaty, a nawet zaprosi do domu może się przyczynić do uratowania życia. To jest ten moment, kiedy od naszej wrażliwości zależy życie ludzkie"- powiedział minister.

Dzisiaj odbędzie się rozmowa ministrów Cichockiego i Boniego odnośnie panujących obecnie mrozów w Polsce. Wszystko po to, aby przez wojewodów dotrzeć do samorządów i służb miejskich - mówił Cichocki.

MSW apeluje do wszystkich, którzy wiedzą o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu, by poinformowały odpowiednie do tego służby. Pamiętajmy o osobach bezdomnych przebywających w pustostanach, klatkach schodowych czy piwnicach - zaznaczał Woźniak.  

Na ocieplenie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, kulminacja mrozów jest przewidziana na  piątek. Nad ranem mróz sięgnąć ma nawet -30 st. Celsjusza, a w najcieplejszym momencie dnia wyniesie -20 stopni. Nocą z 2 na 3 lutego na obszarze południowej i wschodniej Polski temperatura według synoptyków spadnie do -35 stopni Celsjusza.

Źródło: Radio ZET

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy