Referendum w Sejmie nie będzie

Referendum w Sejmie nie będzie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Podczas spotkania przewodniczącego SLD Leszka Millera z premierem Donaldem Tuskiem nie doszło do podpisania wniosku o referendum jaki zaproponował mu sojusz.

Donald Tusk zaczął rozmowy odnośnie zapowiedzianych zmian w systemie emerytalnym ze wszystkimi klubami parlamentarnymi. Po spotkaniu z koalicjantem przyszedł czas na SLD, rozmowy zainicjował premier jak sam powiedział – Każdy klub ma własny pomysł w kwestii emerytalnej, chcemy je znać.

Sojusz od tygodnia zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum, znajdują się w nim dwa pytania: czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego do 67 roku życia, jak również czy popierasz przejście na emeryturę kobiet po 35 latach pracy, a mężczyzn po 40. SLD chce, aby to staż pracy, a nie jak to jest obecnie wiek przyczyniał się do przejścia na emeryturę.

We wtorek do konsultacji społecznych trafiły projekty ustaw dotyczące podwyższenia wieku emerytalnego oraz emerytur grup uprzywilejowanych. Rząd chce przeforsować stopniowe zrównanie i podwyższenie wieku przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn które ma się zacząć od 2013 roku- docelowo do 67. roku życia.

Prawo i Sprawiedliwość zaprosiło premiera Donalda Tuska na spotkanie w sprawie emerytur na wtorek na godz. 8.30. zaproszenie zostało wysłane do kancelarii premiera.- Czekamy na jakąś odpowiedź z jego strony - powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie rzecznik PiS Adam Hofman.

Źródło: TVN24ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy