Putin przyzna się do fałszerstw?

Putin przyzna się do fałszerstw?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Michaił Gorbaczow domaga się powtórzenia wyborów w Rosji, które wygrała partia Władimira Putina. Według byłego radzieckiego przywódcy powinno się tak stać choćby dlatego, że jest zbyt duża ilość społeczeństwa niezadowolonego z przebiegu głosowania.

foto:KPRM
Według mnie władze Rosji powinny jak najszybciej podjąć decyzję o ponownym przeprowadzeniu wyborów- powiedział Gorbaczow. Powinno się tak stać choćby dlatego, że ogromna większość społeczeństwa twierdzi, że doszło do sfałszowania wyborów.

Każdego dnia od momentu wyborów coraz większa liczba Rosjan poddaje pod wątpliwość fakt, że wybory były w pełni demokratyczne. Jak twierdzi były przywódca Rosji ignorowanie opinii publicznej dyskredytuje tym samym władze i przyczynia się do jeszcze większych protestów. Według niego władze powinny przyznać, że popełniono wiele fałszerstw i manipulacji, a sam wynik nie oddaje woli wyborców.

Moskwa od momentu wyborów nie należy do najspokojniejszych miast Rosji, nasilające się protesty wymusiły na władzy wprowadzenie na ulice tysiące policjantów i wojsko przed obawą rozlania się fali protestów.Opozycja poczuła, że teraz jak nigdy dotąd ma szanse obalić Putina i jego rząd dlatego w ostatnich dniach jest bardzo aktywna w Internecie gdzie wzywa do protestów przeciwko wygranej partii Jedna Rosja.

Nad stolicą Rosji latają dziesiątki śmigłowców patrolując z powietrza miasto. Władze w oficjalnym komunikacie poinformowały, że od niedzielnych wyborów na ulicach stolicy znajduje się co najmniej 51 tys. policjantów i ponad 2 tys. żołnierzy wojsk MSW. Dzięki nim zatrzymano już ponad 250 opozycjonistów.

Źródło:onet.pl

 

Ł.G

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy