Przejrzymy internet!

Przejrzymy internet!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Szef resortu administracji i cyfryzacji Michał Boni, powiedział, że przegląd spowodowany jest podpisaniem międzynarodowego porozumieniem ACTA. ,,W pierwszej kolejności chcemy zwrócić szczególną uwagę na dziewięć ustaw, które dotyczą prawa telekomunikacyjnego, przygotowywanych zmian w ustawie audiowizualnej oraz ustawie o otwartych zasobach” – powiedział szef MAC w radiu TOK FM.

,,Polecenie premiera jest jasne, musimy dokonać przeglądu prawa w internecie, dlatego też rozesłane zostały pisma do szefów resortów, a rozmowy na ten temat odbędą się w przyszłym tygodniu”- powiedział Boni.

Według ministra cyfryzacji niezbędne jest wypracowanie „nowych mechanizmów konsultacyjnych”. Jak sam twierdzi, obecnie istniejące zasady wywodzą się z tradycyjnej epoki przemysłowej. "Chciałbym większego znaczenia Komisji Trójstronnej w debatach społecznych" – powiedział.

Oczekiwania obywateli, według Boniego, również powinny być brane pod uwagę. ,,Nie mam tu na myśli, by ludzie tylko mówili, chodzi o to, by naprawdę wysondować, jakie jest ich nastawienie i dać to prawo indywidualnego obywatelskiego głosu" - powiedział minister.

Źródło:PAP

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy