Protest radomian przeciwko ACTA

Protest radomian przeciwko ACTA
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Demonstracja przeciwko ACTA Internauci zorganizowali się na Facebooku, by pokazać swoje niezadowolenie w sprawie planowanego podpisania przez polski rząd umowy ACTA. Według internautów może ona  ograniczać wolność w Internecie.

Organizatorzy pikiety przekonywali, że ACTA odbiera swobodę w Internecie, dlatego domagają się od premiera odrzucenia tej umowy.

,,Nie dopuścimy się żadnych form agresji (w tym słownej), wulgaryzmów, nie damy się komukolwiek sprowokować ani nie będziemy prowokować”- deklarowali na Facebooku organizatorzy protestu i rzeczywiście demonstracja była pokojową. Jednak nie obyło się bez wulgaryzmów zarówno tych zamieszczonych na plakatach, jak i padających bezpośrednio z ust uczestników pikiety. 

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Norman Czarnecki z Młodzieży Wszechpolskiej, który rozpoczął zebranie oświadczeniem na temat ACTA oraz argumentami mówiącymi o zagrożeniach, jakie niesie ona ze sobą. Uczestnicy mieli możliwość podpisania petycji wstrzymującej tę kontrowersyjną umowę. Jeśli zbierzemy w całej Polsce pół miliona podpisów, odbędzie się referendum, w którym Polacy sami będą mogli się wypowiedzieć - mówił Norman Czarnecki.

Jak zapowiadano było głośno i kolorowo od transparentów trzymanych przez strajkujących. Wszyscy głośno krzyczeli "NIE dla ACTA", "Precz z cenzurą", itp.

Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z demonstracji.

Protest przeciwko podpisaniu ACTA

aktualizacja ŁG i N.Z.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy