Prezydent podpisał reformę emerytalną

Prezydent podpisał reformę emerytalną
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Będziemy pracować do 67 roku życia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o reformie emerytalnej – informuje onet.pl.

Prezydent powiedział, że jego prawnicy wnikliwie badali ustawę i nie doszukali się istotnych zagrożeń natury konstytucyjnej.

Prezydent uważa, że zmiany w systemie emerytalnym nie kończą prac nad systemem polityki społecznej. Przekonywał, że nowe przepisy trzeba teraz obudować konkretnymi rozwiązaniami.

- Warto, abyśmy razem spróbowali udźwignąć ten problem, szukając tego, co jest możliwe do sformułowania wspólnie - podkreślił.

Niektóre partie polityczne zamierzają skierować reformę do Trybunału Konstytucyjnego.

- Zaproponowałem wspólną pracę nad stworzeniem narodowego, strategicznego programu polityki rodzinnej w naszym kraju - oświadczył prezydent.

Bronisław Komorowski zadeklarował, że każdą propozycję zmian w systemie emerytalnym jest skłonny rozważyć pozytywnie, jednak jak zaznaczył nie może to oznaczać, iż będzie rezygnował z formuły spotkań w szerokim układzie sił politycznych. Prezydent dodał, że takie spotkania uważa za bardziej pożyteczne dla Polski.

Źródło: Onet Wiadomości, PAP

Red. ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy